Yükleniyor...

Major coin’ler hareketli: MATIC yükseliş için sıraya girdi!

Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi major coin'lerin yükselişi, Polygon'un (MATIC) önünü açma potansiyeline sahip.

MATIC Gune Yaklasik Yuzde 7 Yukselerek Basladi

Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi major coin’lerin yükselişi, Polygon‘un (MATIC) önünü açma potansiyeline sahip.

BTC‘nin umut verici harekeleriyle yukarı yönlü hareket eden altcoin’lerde major isimler adeta patlama yaptı. Özellikle de SOL ve AVAX’taki keskin yükselişler, 2021’deki boğa sezonunu akıllara getirdi. SOL ve AVAX kadar olmasa da yava yavaş aşama kaydeden MATIC kritik bir direnç alanının üzerine atmış durumda. Major projelere para akması ve MATIC’in önemli bir bölgeyi aşmasıyla beraber akıllara gelen ilk soru, paritenin tekrardan bir boğa görüp göremeyeceği oldu.

Polygon ekosisteminin kendisini ön plana çıkarması gerekiyor!

Şu an için Solana, Avalanche, Polkadot ve Arbitrum gibi ekosistemlere oranla geride seyreden Polygon, farklı işlere imza attığı sürece MATIC fiyatını direkt olarak etkileyecektir. Yatırımcı kitlesi açısınından pek de canlı olmayan Polygon, MATIC’in sert yükselişleriyle bu işi başarabilir gibi duruyor.

MATIC tarafında dönüp baktığımızda ise geçmiş süreçte aşılması zor olan 0,8439 – 0,8201 doların nihayet üzerine çıkılmış gibi. Paritenin bu seviyelerde kalıcılık sağlayıp, BTC’nin de gidişatını bozmaması halinde MATIC için işler iyi gidebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,9437 – 0,9881 – 1,066 – 1,1906 ve 1,2505 dolara yükselişler gelebilir. İvmenin negatife dönmesi halinde ise ilk olarak 0,8201 dolara bir temas, daha sonrasında ise 0,7607 dolara kadar düşüşler kuvvetle muhtemel olacaktır.

Ekran Resmi 2023 12 22 16.12.08

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner