Yükleniyor...

Maliye Bakanlığı’na Göre Rusya’da Kripto Bankamatik Kartları Yasal

Rusya Maliye Bakanlığı, dijital paralar ve kullanımları hakkında birçok soru aldı.

Kripto Bankamatik Kart

Rusya Maliye Bakanlığı, dijital paralar ve kullanımları hakkında birçok soru aldı. Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, politikacıları, akademisyenleri ve işadamlarını bir araya getiren yıllık bir etkinlik olan Gaidar Ekonomi Forumu’nda kabul etti.

Kripto Kartların Kullanımı Yasal

Bakan Yardımcısı, bir kafede kripto para hesabına bağlı bir ödeme kartıyla faturalarını ödediği için yargılanan bir kişiyi örnek verdi. Moiseev, kripto para biriminin başlangıçta dolara ve sonra da Ruble’ye çevrildiği için işlemin tamamen yasal olduğu görüşünde olduğunu söyledi. Çünkü kafe, nihayetinde Rus yasalarına tam uyumlu olan Rus para birimi cinsinden para almıştı. Forumda Alexei Moiseev ayrıca kripto endüstrisinin olumlu yönde evrildiği söyledi. Kripto para birimlerinin artık finansal piramit sistemi belirtilerine sahip olmadıklarını belirten maliye bakan yardımcısı, dijital varlıkların ve Blockchain işlemlerinin anonimliğinin bir ilüzyon olduğunu ekledi.

Kripto haber sitesi Bitsmedia’nın kurucusu Ivan Tikhonov, “Rusya’da bu kartlarla yasal olarak ödeme yapabilirsiniz. Yapılmaması gereken, fon hareketlerini düzenli olarak vergi hizmetine bildirmeden yabancı bir hesap açmaktır. İdari Suçlar Kanunu uyarınca bundan siz sorumlusunuz.” değerlendirmesinde bulundu. Kuzey Amerika ve Avrupa’da bir dizi kripto bankamatik kartı bulunuyor. Bu kartlar, genellikle fiat paraya anında dönüşüm sağlayan ve hem çevrimiçi hem de mağaza içi alışverişlerde diğer banka kartlarındaki gibi anında dönüşüm sağlayan kripto para cüzdanları ve ödeme platformları ile entegre çalışıyorlar.

Kripto para birimleri veya dijital finansal varlıklar, Rus kurumları tarafından resmi olarak tanımlanmadığı için ülkede düzensiz bir şekilde varlıklarını koruyorla. Rusya parlamentosunun bu bahar kripto sektörüyle ilgili en az üç yasayı kabul etmesi bekleniyor. “Kripto para birimi” terimi, düzenleyici çerçevenin taslak metinlerinde yer almıyor, ancak yasaklardan da söz edilmiyor. Rus milletvekilleri yakın zamanda kripto para birimleri ve token’ları kapsayacak şekilde “dijital finansal varlıklar” tanımını genişletti. Genişletme, sanayi kuruluşlarının baskısından sonra geldi ve Maliye Bakanlığı tarafından desteklendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x