Yükleniyor...

ABD’de Federal Hükümetin Kapalı Olması SEC’in Bitcoin ETF Kararını Etkiliyor

CCN.

Bitcoin ETF Onayı

CCN.com’a göre, yatırım yönetim firması VanEck, ABD hükümetinin kapanmasına rağmen Bitcoin ETF uygulamasının onaylanacağı konusunda emin. Çünkü VanEck/SolidX, Bitcoin ETF’nin sonunda SEC onayını kazanması için sağlam bir temel attığını düşünüyor. VanEck’in varlık stratejisi direktörü Gabor Gurbacs, Twitter’da CCN’e “Bitcoin ve dijital varlıklar için doğru pazar yapısını oluşturmak için elimden gelen her şeyi yaptım.” dedi.

SEC’in Tüm İdari İşlemleri Durmuş Durumda

ABD’de hükümetin kapatılması sonrası Bitcoin ETF’sini inceleyerek karar verecek olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun tüm idari işlemleri durdu. SEC, VanEck’in Bitcoin ETF başvurusunu onaylamak veya reddetmek için 27 Şubat’a kadar bir karar verecek. Komisyon, 2018’de birkaç kez karar vermeyi ertelemişti.

Blockchain avukatı Jake Chervinsky, VanEck’in Bitcoin ETF başvurusunun, hükümetin kapanmasına rağmen otomatik olarak onaylanacağını söyledi. Chervinsky, “SEC’in ETF’yi onaylamak veya reddetmek için son tarihi 27 Şubat’tı. ETF önerisinin ilk olarak Federal Register’ta yayınlanmasından 240 gün sonra.” dedi. Chervinsky, SEC’in 240 günlük süreyi uzatma gücüne sahip olmadığını, tüzüğün kesinlikle başka gecikmeleri yasakladığının altını çiziyor. Yasaya göre, eğer SEC 27 Şubat tarihine kadar bir karar vermezse ETF otomatik olarak onaylanacak.

Chervinsky, SEC’deki ana ekibinin hükümetin kapanması sonrasında karar için tarihi gelen başvuruları kaçırmamak için çalıştığını söyledi. Her zaman olduğu gibi, düzenleyici kurumlar genellikle yeterince kısıtlayıcı olmadığından çok kısıtlayıcı olma eğilimindedirler. Chervinsky, hükümetin 27 Şubat’a kadar kapalı kalması durumunda ETF’nin onay şansının sıfıra yakın olduğunun altını çiziyor. Chervinsky, yanılıyor olabileceğini söyledi, ancak hükümetin kapatılmasının Bitcoin ETF’sinin onay şansını artırmadığı konusunda uyardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x