Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Yasal Düzenlemeler Fiziksel Bitcoin Endüstrisini Bitirdi

Yasal Düzenlemeler Fiziksel Bitcoin Endüstrisini Bitirdi

ABONE OL:google-news

Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, insanlar kağıt cüzdanlar yaratmayı başardılar ve kısa zaman önce fiziksel Bitcoin kavramı doğdu. Bundan sonra, bireyler fikri başka bir seviyeye taşıdılar ve içinde gerçek BTC’nin yer aldığı yüklü metal Bitcoin’ler basılmaya başlandı.

ABD’den Fiziksel Bitcoin’e Engel

Gerçek Fiziksel Bitcoin

Casascius coin’leri, dijital para birimiyle yüklü olarak sunulan bu parlak fikirle hatıra eşyalarıyla hızlıca bir koleksiyoncu öğesi haline geldi. Bununla birlikte, Casascius coin’lerinin yaratıcısı olan Mike Caldwell’in, bir cüzdandaki BTC’nin tamamı veya bir kısmı ile yüklü fiziksel Bitcoin’lerini satmaya başlamasından sonra ABD Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) tarafından kapatıldı. ABD’deki düzenleyici Casascius’u para basma ve aktarımını onaylamadı ve Caldwell fiziksel Bitcoin satmayı bırakmak zorunda kaldı. O zamandan beri bir dizi üretici, bu fiziksel koleksiyonlarda nümerik değeri bulabilecek yatırımcılara yüklü Bitcoin satmaya çalıştı.

2013-2016’dan itibaren, fiziksel Bitcoin’ler son derece popülerdi ve bu coin’lere olan talep koleksiyoncular arasında özel bir yer sahipti. Bazı nadir Casascius coin’leri yüklü değerlerinin 4-10 katından daha yüksek fiyattan satıldı. İlk günlerde çok fazla fiziksel Bitcoin vardı ve kripto para birimini savunan Elias Ahonen, fiziksel bir Bitcoin ansiklopedisinin tamamını yazmayı başardı. Ancak son yıllarda, kalıplama yüklü fiziksel Bitcoin sanatı tamamen kayboldu. Ravenbit, Alitin Nane, Cryptmint ve Titan Bitcoin gibi şirketlerin hepsi iflas etti. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Japon üretici Satori Coin, Finansal Hizmetler Ajansı’nın 2018’de getirdiği AML/KYC standartları nedeniyle faaliyetlerine son vermeye zorlandığını söyledi. Benzer şekilde, kripto para birimi BTCC şirketi kendi fiziksel Bitcoin darphanesini açtı ve Ekim 2018’de faaliyetlerine son verdi.

Şirketin ortak kurucusu Bobby Lee, Twitter takipçilerine BTCC Mint’in Çin’deki fiziksel Bitcoin satışlarının operasyonları kapatmadan önce rekor seviyelere ulaştığını açıkladı. Lee, ABD müşterileri için Rogue Bitcoin adlı bir şirket aracılığıyla hala mevcut olan fiziksel Bitcoin’in 2018 serisini üretmeyi başardı. Aslında, üçüncü şahıslar bu fiziksal paraları biriktirmeyi ve bunları kâr amacıyla satmayı başardıklarından, ikincil piyasalarda satılan birçok fiziksel Bitcoin bulunuyor. Ebay ve diğer birçok açık artırma ve e-ticaret sitesinde, Casascius, Satori, Titan ve BTCC üretimi fiziksel Bitcoin’ler bulunuyor. Ancak, koleksiyonerler fiyatların orijinal fiyatından çok daha yüksek olduğunu ve dijital olarak sahip olduklarının çok üstünde olduğunu görebilirler.

Fiziksel Bitcoin basan firmaların çoğunun faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmasının en büyük nedeni ağırlıklı olarak yönetmeliklere takılmaları. Örneğin, ABD hükümeti, kripto para birimini dijital olarak düzenlenmiş bir şekilde değiştiren kişiler için uygun olabilir. Bununla birlikte, yüklü olan fiziksel Bitcoin’lerin veya ABD doları ile rekabet eden başka türden imal edilmiş bir hamiline tahvil enstrümanının verilmesi iyi bir fikir değil ve hapishaneyle karşı karşıya kalınabilmesi mümkün.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar