Yükleniyor...

Mark Cuban, Voyager Ürünleri Hakkında Dava Edildi

Mark Cuban, Voyager'ın kripto ürünleri ve servilerini tecrübesini kullanarak yanlış tanıtması ve kullanıcıları yanlış yönlendirmesi nedeniyle dava edildi.

Mark Cuban Voyager Urunlerini Tanittipi Icin Davayla Karsi Karsiya

Mark Cuban, Voyager’ın kripto ürünleri ve servilerini tecrübesini kullanarak yanlış tanıtması ve kullanıcıları yanlış yönlendirmesi nedeniyle dava edildi.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde kripto alanında aktif olan milyoner Mark Cuban, kripto aracı şirketi Voyager hakkında yaptığı tanıtımlar nedeniyle dava edilmiş durumda. Hukuk firması The Moskowitz, Güney Florida’daki Birleşik Devletler Bölge Mahkemesinde Cuban’a Voyager ürünleri tanıttığı için dava açtı. The Moskowitz, davanın jüri tarafından dinlenmesini de talep etti.

“Mark Cuban, Voyager’ı Yanlış Tanıttı” İddiası!

Voyager hakkında yatırımcıları yanlış yönlendirmesi nedeniyle dava edilen iş insanı Mark Cuban, kripto konusunda en aktif isimlerden biri. Kriptoya olan ilgisi nedeniyle yatırımcıları yanlış yönlendiren Cuban, davaya göre diğer ürünlere göre daha ucuz olması ve komisyon ücretlerinin olmaması hakkında tanıtımlar yaptı. Davada Cuban, Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich ile birlikte, kripto para yatırımı konusunda tecrübesi olmayan kullanıcıların hayat birikimlerini Voyager’a teşvik etmek için kullanması da davadaki güçlü iddialar arasında.

Davadan bu konu hakkındaki bir alıntı şöyle:

Cuban ve Ehrlich, milyonlarca Amerikalıyı tasarruf ettikleri paraları Voyager Platformuna yatırım yapması için teşvik etti. Voyager Platformu’na ve kayıt dışı bir menkul kıymet olan Voyager Kazanma Programı Hesaplarını (‘EPA’lar’) satın almaya kandırmak adına deneyimlerini kullanarak büyük çaba harcadılar.

Davada ayrıca Cuban’ın Voyager ürünleri üzerinde bir hype yaratmaya devam etmesi ve bireysel yatırımcıların paralarını buraya yatırmaya teşvik ettiğini söyleniyor. Cuban’ın, Voyager hakkında “kriptoya girebileceğiniz en risksiz yöntem” olarak söylemesi de kayıtlara geçti.

Voyager, daha sonra iflas edecek olan Three Arrows Capital’e en çok borç veren platformlardan biriydi. Kripto kredi firması 1 Temmuz’da alım satım faaliyetlerini ve para çekme işlemlerini durdurdu. Ardından 5 Temmuz’da iflas başvurusunda bulundu. Şu anda ise 3,5 milyondan fazla Amerikalının platformda 5 milyon dolarlık birikimi dondurulmuş halde duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner