Yükleniyor...

MASAK, FTX Hakkında İnceleme Başlatıldığını Duyurdu

MASAK, FTX ile ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

masak 2

MASAK, FTX ile ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, FTX.com ticari unvanıyla faaliyet gösteren kripto alım satım platformuyla ilgili gerçek ve tüzel kişiler nezdinde inceleme başlatıldığını açıkladı.

MASAK’tan yapılan açıklamada, son günlerde uluslararası ve ulusal yayın organlarında FTX ile ilgili müşterilerine yönelik yükümlülüklerini yerine getirmediğine ilişkin haberlere atıfta bulunuldu.

Açıklamada, kripto para hizmet sağlayıcılarının, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında yükümlülükleri olduğu vurgulandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“FTX.com ticari unvanıyla faaliyet gösteren küresel kripto varlık alım satım platformunun ilişkili olduğu gerçek ve tüzel kişiler nezdinde, Başkanlığımıza kanun ve mevzuat uyarınca verilen görev ve yetkiler çerçevesinde inceleme başlatılmış, bundan başka söz konusu ilişkili kişi ve kurumların bankalar, elektronik para kuruluşları, kripto varlık hizmet sağlayıcıları gibi yükümlüler nezdindeki hesaplarına yapılan işlemler, 5549 sayılı kanunun 19/A maddesi kapsamında askıya alınmıştır. Başkanlığımız incelemeleri ivedilikle neticelendirilerek ilgili adli ve idari mercilerle paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x