Yükleniyor...

Matrixport: “Bitcoin (BTC) bu ay 50 bin dolar olacak”

Matrixport, Bitcoin spot ETF onayının yaklaştığını ve BTC'nin bu ay içerisinde 50 bin dolara yükseleceğini belirtti.

Bitcoin spot ETF BTC

Matrixport, Bitcoin spot ETF onayının yaklaştığını ve BTC’nin bu ay içerisinde 50 bin dolara yükseleceğini belirtti.

Yeni yılın ilk araştırma raporunu yayımlayan Matrixport, Ocak ayı için çarpıcı fiyat tahmininde bulundu. Matrixport analistleri 8 ila 10 Ocak arasında Bitcoin spot ETF onayının gelebileceğini ve bunun sonucunda piyasada boğa koşusunun yaşanacağını düşünüyor.

Matrixport analistlerinin Ocak ayı tahminine göre, Bitcoin spot ETF’leri onaylanacak ve haber akışının etkisiyle BTC fiyatı 50 bin dolara ulaşacak.

Matrixport, Bitcoin spot ETF’lerden emin!

Gün içerisinde araştırma raporu yayımlayan Matrixport, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanmaya yakın olduğunu ifade etti. Ocak ayına dair analizlerini paylaşan Matrixport, kurumsal yatırımcıların alım yapmak zorunda kalacaklarını ifade etti.

Kripto para piyasası, bu ay gerçekleşmesi beklenilen Bitcoin spot ETF onayına odaklandı. SEC’nin masasında yer alan BlackRock ve Fidelity başvurularının onaylanma ihtimali BTC’yi gün içerisinde 45 bin doların üzerine çıkardı.

bitcoin spot etf

Kripto piyasasındaki boğa koşusu, birçok farklı görüşü de beraberinde getirdi. Birçok kesim, ETF’lerin reddedileceğini düşünüyor. Bir diğer kesim ise ETF onayı gelse bile “haberi sat” stratejisiyle kâr satışlarının ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Tüm bu görüşlerin aksine Matrixport, ETF onayının kurumsal portföyler için Bitcoin’i meşrulaştıracağından dolayı “haberi sat” stratejisinin gerçekleşmeyeceğine inanıyor. Matrixport’a göre ETF onayı büyük bir hamle olacak ve bu Bitcoin’in yükselişini hızlandıracak.

Matrixport, kurumsal yatırımcıların olası ETF onayının hemen ardından alım yapmak zorunda kalacağını ifade etti. Matrixport’a göre ETF onayı ile başlayacak Bitcoin rallisini hiçbir kurumsal kaçırmak istemeyecek. Rapora göre, kurumsalların talebi ve Bitcoin’in sınırlı arzı yükselişin en önemli etmeni olacak.

Raporda, “2022 iflasları ve kripto borsası FTX’in çöküşünden sonra birçok Bitcoin sahibi BTC’lerini borsalardan çekti ve soğuk depolama seçeneklerine aşinalık arttı. Sonuç olarak, son on iki ay boyunca tedavüldeki Bitcoin’lerin yüzde 70’i ‘hareket etmeden’ kalmıştır” denildi.

Matrixport, raporda ETF onayı ile piyasaya girecek para miktarına da dikkat çekti. Rapora göre, ABD’de listelenecek bir Bitcoin spot ETF’ine 24-50 milyar dolar arasında para girişi gerçekleşecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x