Yükleniyor...

McGuinness, Kripto Düzenlemelerinin Hızlanmasını İstiyor

Avrupa Birliği (AB) yetkilisi Mairead McGuinness, gerekçeler ile geri çekilen önemli kripto yasalara ilişkin oylamanın hızlanmasını istiyor.

McGuinness Kripto Duzenlemelerinin Hizlanmasini Istiyor

Avrupa Birliği (AB) yetkilisi Mairead McGuinness, gerekçeler ile geri çekilen önemli kripto yasalara ilişkin oylamanın hızlanmasını istiyor.

Kripto endüstrisinde ayı trendi devam ederken, yaşanan sürecin etkisi nedeniyle düzenleme yankıları da sürüyor. Özellikle kripto para borsası FTX’in iflas etmesi, birçok ülkeyi harekete geçirdi. Kripto sektöründe düzenleme ve denetleme ihtiyacı doğdu. Her ne kadar kripto benimsenmesi giderek artış gösterse de kötü senaryolardan kaçınılamıyor. Bu neden ile ülkeler kripto düzenlemeleri üzerinde çalışıyor. Diğer taraftan AB’den Mairead McGuinness, kripto yasalarının mecliste hızlı bir şekilde oylanmasını talep etti.

AB Yetkilisi, Kripto Düzenlemelerinin Hızlıca Oylanmasını İstiyor

Avrupa Birliği (AB), MiCa olarak adlandırdığı kripto yasalarında gecikmeler yaşadı. Özellikle, FTX’in çöküşüyle birlikte milyonlarca yatırımcının zarar etmesi dikkat çekti. Bu durumun etkisi, yetkililerin düzenlemeleri hızlandırmak istemesine yol açtı.

AB‘nin finansal hizmetlerden sorumlu üyesi Mairead McGuinness, AB Başkanı Irene Tinagli‘ye mektup yazdı. McGuinness bu mektupta, “Son olaylar, müşterilerin varlıklarını ve daha geniş ekonomiyi korumak için kripto pazarlarında yeterli düzenlemeye sahip olmanın önemini bir kez daha vurguladı” dedi.

McGuinness, hızlı bir oylama ile MiCa yasasının yayınlanmasını rica etti. AB yetkilisi, kripto yasalarının gelecek baharda yürürlüğe girmesini istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x