Yükleniyor...
Sponsored

Meta, Blockchain Firmalarını Takip Ediyor

Meta, Cryptographic Privacy Group MPC Alliance'a katılmada Bolt Labs, Ciphermode Labs ve Partia Blockchain gibi Blockchain gruplarını takip ediyor.

mark zuckerberg

Meta, Cryptographic Privacy Group MPC Alliance’a katılmada Bolt Labs, Ciphermode Labs ve Partia Blockchain gibi Blockchain gruplarını takip ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan bir basın açıklamasına göre Meta, kriptografik gizlilik ve güvenliğe odaklanan kar amacı gütmeyen kuruluş olan MPC Alliance’a katıldı.

Meta’dan MPC Alliance’a Katılım Hamlesi

MPC Alliance, kar amacı gütmeyen ve kriptografik gizlilik ile güvenliğe odaklanan bir oluşumdur. Bu oluşumda Alibaba Group, mühendislik firması Bosch ve Bolt Labs, Ciphermode Labs ve Partia Blockchain de olmak üzere bir dizi Blockchain firması dahil olmak üzere 59 üyeden oluşuyor.

MPC Alliance Başkanı ve Blockdaemon Pazarlama Direktörü Frank Wiener Meta’nın MPC Alliance’a katılması hakkında yaptığı açıklamada şöyle dedi: 

“Meta gibi büyük kurumların organizasyona katılması ittifakı güçlendiriyor ve daha fazla pazar doğrulaması sağlıyor”

Meta daha önce Libra adında bir kripto para projesi yayınlamayı planlamıştı ancak daha sonra plan değişti ve proje sonradan Diem olarak yeniden markalaştırıldı. Ardından gelen düzenleyici inceleme , Meta’yı Ocak ayında projeyi sonlandırmaya götürdü. Projenin sonlanmasının ardından Silvergate kripto bankası Diem’in geliştirme, dağıtım ve operasyon araçlarını satın aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x