Yükleniyor...

Alman Kripto Borsası Nuri, Faaliyetlerine Son Veriyor

Alman kripto para borsası Nuri, yatırımcı bulmakta zorlanmasının ardından faaliyetlerine son verdiğini açıkladı.

alman kripto

Alman kripto para borsası Nuri, yatırımcı bulmakta zorlanmasının ardından faaliyetlerine son verdiğini açıkladı.

Nuri (eski adıyla Bitwala), Ağustos ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Şirket Haziran ayındaki son finansman turunun ardından yatırımcı bulmakta güçlük çekmişti.

Alman Kripto Borsası Kapandı

500.000’den fazla müşterisi bulunan Berlin merkezli kripto para borsası “zorlu piyasa gelişmeleri ve finansal piyasaların müteakip etkileri” sebebiyle Ağustos ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.

Şirketin CEO’su Kristina Walcker-Mayer, 30 Kasım’a kadar alım satım işlemlerinin devam edeceğini belirtirken, müşterilerinden 18 Aralık tarihine kadar paralarını çekmesini istedi.

“Nuri hesabınızdaki tüm paraları mümkün olan en kısa sürede çekmenizi öneririz. Nuri uygulamasının kapatılmasından sonra paranızı kaybetmeyeceksiniz. Ancak paranızı çekmek için ilgili kişilerle iletişime geçmeniz ve paranızı çekmek için manuel bir süreçten geçmeniz gerekecektir”

Alman kripto borsası, müşterilerinin trade yapmaya devam etmelerini sağlamak için mobil kripto ve bankacılık uygulaması Vivid Money GmbH ile ortaklık kurdu.

2015 yılında Bitwala ismiyle kurulan şirket, 8 finansman turunun ardından 42.3 milyon avro toplamayı başardı. Ancak kripto piyasasının yaşadığı çöküşün ardından yatırımcı bulmakta zorluk çekti.

Walcker-Mayer, şirketin kapanmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz ayların zorlu ekonomik koşulları nedeniyle karşılaştığımız zorluklar aşılmaz hale geldi. Bu da yeni yatırımcı ve fon bulmamızı zorlaştırdı. Üstelik, ana iş ortaklarımızdan birisi iflas etti ve bu da bizi uçurumun kenarına itti”

Kripto şirketleri kan kaybetmeye devam ediyor. Coinbase, Gemini, Robinhood, Crypto.com ve BlockFi gibi birçok önemli kripto borsası, personel sayısını düşürmek durumunda kaldı.

Walcker-Mayer, açıklamasını çalışanlara, müşterilere ve yatırımcılara teşekkür ederek sonlandırdı:

“Yılın başından beri bizimle çok zor zamanlar geçirdiniz. Çıkan zorlukların üstesinden gelmek için sürekli gayret gösterdiniz. Sizinle çalışmak bir onurdu”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x