Yükleniyor...

Microsoft, Xbox İçin Blokzinciri Tabanlı Bir Platform Başlatacak

Microsoft ile Ernst & Young, Xbox oyun ortakları ve içerik üreticileri için gelişmiş bir deneyim sunmak üzere blokzinciri tabanlı bir platform geliştirecek

microsoft blokzinciri tabanli bir odeme sistemi gelistirecek

Microsoft ile Ernst & Young, Xbox oyun ortakları ve içerik üreticileri için gelişmiş bir deneyim sunmak üzere blokzinciri tabanlı bir platform geliştirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ernst & Young LLP (EY) ve Microsoft, sözleşme prodüksiyonlarından, anlaşmalara ve uzlaşmalara kadar değişen bir finansal kayıt sistemi sunmak ve oyun hakları ve telif hakları yönetimi için blokzinciri tabanlı bir platform başlatmayı planlıyor.

Daha Fazla İşlevsellik Sunacak

Genişletilmiş blokzinciri işlevleri, Microsoft’un Xbox video oyunu ortaklarının ve müzisyenler, sanatçılar, yazarlar ve daha fazlası dahil olmak üzere içerik üreticilerin “telif sözleşmelerinin takibi, yönetimi ve ödeme işlemlerine ilişkin daha fazla görünürlük” kazanmasına olanak tanıyacak.

Küresel profesyonel hizmetler ağı EY, B2B müşterilerinin sözleşmeyle ilgili hesaplamaları ve işlemleri otomatikleştirmesine yardımcı olmak için çözümü kullanmayı planlıyor. Açıklamaya göre sistem, oyun geliştirme ortakları arasında elektronik sözleşmeler kullanarak işlem süresini %99 oranında düşürüyor.

Blokzinciri uygulaması, ilk testi başarı ile geçti ve günde iki milyon satın alma işlemi gerçekleştirdi.

Microsoft, çözümün hız, verimlilik, kontroller ve uyumluluk standartları ve şeffaflık gibi gelişmiş niteliklere sahip olduğunu söyledi. Bu yeni nitelikler, Microsoft’un oyun ekosistemine entegre edilecek ve iş ortaklarının telif ücreti deneyimini geliştirecek.

Kurumsal Etkileşimler İçin Blokzinciri

Microsoft’un Küresel Finans Operasyonları Genel Müdürü Luke Fewel, çözümün finansal süreçleri kolaylaştırmaya yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca, manuel ek yükü ölçeklendirip azaltacağını ve böylece şirketin oyun ortakları için genel deneyimini iyileştireceğini ekledi.

EY’nin Küresel Blok Zinciri Lideri Paul Brody, blokzincirlerinin “işletmeler arasındaki etkileşimleri dijitalleştiren yapıştırıcı” haline gelebileceğine inanıyor. Çözümün bu yoldaki bir başka önemli adımı temsil ettiğini ve kurumsal entegrasyon için çıtayı yükseltmeye yardımcı olacağını belirtti.

Her iki şirket de modern finansal sistem yolculuklarını iyileştirmek ve sürdürmek için bu çözümü Microsoft telif hakkı ekosisteminde ölçeklendirmeyi dört gözle bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x