Mina (MINA) meşaleyi yaktı: Keskin yükseliş! • Coinkolik
Yükleniyor...

Mina (MINA) meşaleyi yaktı: Keskin yükseliş!

Popüler kripto para birimi Mina (MINA), BTC yükselişinden aldığı cesaret ile son 24 saatte yüze 60'dan fazla artış yaşadı.

Mina MINA

Popüler kripto para birimi Mina (MINA), BTC yükselişinden aldığı cesaret ile son 24 saatte yüze 60’dan fazla artış yaşadı.

Bir dönemin en popüler kripto para birimi olan ve adından oldukça söz ettiren Mina, aylar sonra yükselişe geçti. Türk yatırımcıların da yoğun ilgi gösterdiği Mina, son 24 saatte yüzde 60’dan fazla yükselişe imza attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Günün en çok yükselen kripto para birimi olan Mina, 0,70 doları görerek zirve noktasını oluşturdu. Bu seviye, Nisan 2023 tarihinden bu yana ulaşılmış en yüksek fiyat noktası konumunda.

Mina (MINA) boğa koşusuna başladı

Bitcoin (BTC) tarafında yaşanan sansasyonel yükseliş, altcoin’leri de peşinden sürüklüyor. Birçok altcoin, BTC ile birlikte keskin yükselişlere imza attı. Bu altcoin’lerden birisi olan Mina (MINA), yatırımcılarını uzun süre beklettikten sonra harekete geçti.

MINA, uzun süredir devam eden düşüş trendine son vererek dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. MINA’nın fiyatı, 0,50 doları aştıktan sonra şiddetlendi ve 0,70 dolara iğne attı. BTC’de yaşanan geri çekilmenin de etkisiyle MINA, 0,60 dolara kadar düşüş yaşadı.

Ancak piyasanın pozitif seyrini arkasına alan MINA, yükselişini sonlandırma niyetinde değil. MINA, gözünü 1 dolara dikmiş durumda.

MINA Mina

MINA, psikolojik direnç noktası 0,50 doları kolaylıkla aştı. Bu bölgenin geçilmesi, popüler kripto para için boğa koşusunun sinyalini verdi. MINA, kısa sürede 0,70 dolara iğne atsa da kâr satışları nedeniyle 0,57 dolara kadar geri çekildi.

MINA’nın yükselişini sürdürmesi için 0,5845 doların üzerinde kalıcı olması gerekebilir. Mart ayından bu yana devam eden bir direnç noktası haline gelen 0,5845 doların üzerindeki kalıcılık, MINA’yı 0,60 dolara itebilir. MINA, hızlı bir yükseliş ile gün içerisinde 0,70 dolara iğne atmıştı. Direnç noktası haline gelen bu bölge, MINA için sonraki hedef olabilir. MINA, tüm direnç noktalarını aşarsa, nihai hedefi olan 1 dolara yürüyebilir.

Düşüş senaryosuna bakıldığında, MINA için 0,55 dolar kritik bir konumda. Bu bölge boğaların savunma yapacağı bir destek noktası halinde. Eğer 0,55 dolar kırılırsa, MINA için 0,50 doların yolu gözükebilir. Psikolojik destek noktası olan 0,50 dolar seviyesi, MINA boğası için kritik bir öneme sahip durumda. Bu nokta kırılırsa, MINA 0,45 dolar desteğine kadar geri çekilebilir.

Mina projesi, dünyanın en hafif blockchain’i olarak biliniyor. Mina’ya göre, ağın 22 kilobayt olması, daha hızlı ve daha kolay blockchain işlemleri imkanı sunuyor. Mina, CoinList ön satışından sonra dönemin piyasa koşullarını da arkasına alarak popüler olmuştu. Türk yatırımcıları bir hayli fazla olan Mina, son dönemlerde blockchain’ini geliştirmeye odaklanmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x