Yükleniyor...

Monero Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoin'lerden biri olan XMR'yi de vurdu.

monero1

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler önde gelen altcoin’lerden biri olan XMR’yi de vurdu. XMR, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde yüzde 0,1 değer kazandı.

XMR, şu sıralar 145 dolar seviyesinden işlem görse de 2021’de 520 dolarla ATH’sini yapmıştı.

Monero (XMR) Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Bitcoin ve Ethereum’u da içeren mevcut kripto paraların çoğunun saydam Blockchain’leri vardır, bu da işlemlerin dünyadaki herkes tarafından açık şekilde doğrulanabildiği ve izlenebildiği anlamına gelir. Dahası bu işlemler için gönderici ve alıcı adreslerinin kişinin gerçek dünya kimliğine bağlanabilme potansiyeli vardır. Monero gönderici ve alıcı adreslerin yanı sıra gönderilen miktarları da korumak için kriptografi kullanır.

XMR fiyat tahmini uzman görüşleri, teknik analizler ve önceki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

xmr
XMR’ın günlük grafiği

XMR’ın anlık görünümüne bakarsak uzun süren düşüş dönemi geçirdiğini ardından yatay seyirde devam ettiğini görebiliriz. XMR, şu anda 143 dolar desteğinden tepki almış ve o bölgeden itibaren yükselen bir trend içerisinde. XMR tarafındaki ilk yükseliş de bizleri 153 dolar bandına çıkartabilir.

xmr1
XMR’ın yıllara göre grafiği

Şu anki görünüm ele alındığında XMR için yıl sonunda yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin faiz artırımına gitmesi XMR’ın fiyatına da olumsuz yansıyor.

XMR için tahmin edilen 2022 sonu maksimum değer 158,2 dolar iken minimum değer ise 140,6 dolar olarak tahmin ediliyor. 2023’te ise bu durum 226 dolar iken maksimum 256 dolar. 2024’e baktığımızda 329 dolar ile 384 dolar arasında değişen bir fiyat tahmini görüyoruz. XMR, ATH’sine ne zaman ulaşıyor diye baktığımızda ise tahminler bize 2025 yılını işaret ediyor. 2035’te XMR’ın tahmin edilen minimum değeri 476 dolar iken maksimum değeri ise 581 dolar. Analizin son yılı olan 2031’e göz atarsak XMR’ın en yüksek biçilen değerinin 5,497 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Tabi şunu da belirtmemizde fayda var, bu analiz ve tahminler sadece şu anki görünüm ele alınarak yapılmaktadır. İleride kripto para ve Blockchain hakkında neler olacak elbette ki kestirmesi zor. Bu analizler bugünkü görünümden ileriye ışık tutmak için görüşler ve kripto paraların eski hareketleri baz alınarak yapılmakta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x