Hard Fork Sonrası Monero (XMR) İşlem Ücretlerinde Keskin Düşüş! • Coinkolik
Yükleniyor...

Hard Fork Sonrası Monero (XMR) İşlem Ücretlerinde Keskin Düşüş!

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü gizlilik odaklı kripto para ağı Monero'da (XMR) yapılan güncellemenin (Hard Fork) ardından işlem ücretleri keskin bir şekilde düşerek neredeyse sıfırlandı.

Monero İşlem Ücreti Hard Fork

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü gizlilik odaklı kripto para ağı Monero’da (XMR) yapılan güncellemenin (Hard Fork) ardından işlem ücretleri keskin bir şekilde düşerek neredeyse sıfırlandı.

Monero’daki işlem ücretlerindeki düşüş  “bulletproofs” adı verilen ve merakla beklenen bir kriptografinin etkinleştirilmesi sonrası geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“bulletproofs” adı verilen teknoloji gizli işlemlerin doğrulanış şeklini tümüyle yeniden yapılandırdı. Bu teknoloji ile Monero ağının gizlilik özellikleri daha ölçeklenebilir hale getirildi.

BitInfoCharts’ın verilerine göre, Hard Fork öncesi Monero’da ortalama işlem ücreti 0,54 dolar ilen şu anda 0,02 dolara gerilemiş durumda.

Monero Fee İşlem Ücretleri

Böylesi bir değişim güncelleme sonrası Monero geliştiricilerinin tahmin ettiği bir şeydi. Bir Monero geliştiricisi güncelleme öncesi yaptığı açıklamayla işlem ücretlerinin yüzde 95’ten daha fazla düşeceğinden emin olduğunu dile getirmişti. Geliştirici, işlem ücretlerinin kullanıcıların yaptığı işlem türüne göre daha da düşük olabileceğini söyledi.

Monero ağındaki güncelleme yalnızca işlem ücretlerini düşürmüyor. Güncelleme ile buna ek olarak Monero için özel madencilik donanımlarının oluşturulmasının önlenmesi hedefleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x