Yükleniyor...

New York Eyalet Meclisi, Kripto Madenciliğini İki Yıl Duraklatacak

New York Eyalet Meclisi, kripto madenciliğinin iki yıl boyunca durdurulmasına yönelik yasa tasarısını kabul etti.

kripto madencilik

New York Eyalet Meclisi, kripto madenciliğinin iki yıl boyunca durdurulmasına yönelik yasa tasarısını kabul etti.

New York Eyalet Meclisi, Salı günü kripto para madenciliği operasyonlarının durdurulmasına yönelik sunulan yasa tasarısını kabul ettiğini açıkladı.

Tasarıya göre iki yıl boyunca Proof of Work (PoW) ile çalışan kripto para madenciliği operasyonlarının yapılmasına izin verilmeyecek.

Ayrıca bu madencilik operasyonlarının çevresel etkilerinin tespiti Çevre Koruma Departmanı’nın (DEC) için 1 yıl boyunca detaylı bir araştırma yapacağı aktarıldı.

New York Eyalet Meclisi Kararını Verdi

kripto madencilik 1 1

New York Eyalet Meclisi, Salı günü Bitcoin madencilik operasyonlarının iki yıl süre ile durdurulmasına yönelik yasa tasarısı için oy kullandı. 52 kişi yasa tasarısını kabul etmezken, 95 kişi yasa tasarısının kabul edilmesine yönelik oy kullandı. Böylece yasa tasarı kabul edildi.

Yasa tasarısını meclise sunan meclis üyesi Anna Kelles, tasarının hedefinin New York İklim Koruma Hareketinin (CLCPA) belirlediği iklim verilerine uymak olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner