Yükleniyor...
Sponsored

NFT İşlem Hacmi, Bu Yıl Yüzde 100’e Yakın Düştü

NFT işlem hacmi, bu yılın Ocak ayında yaptığı zirve sonrası yüzde 100'e yakın bir düşüş gösterdi.

NFT Islem Hacmi Bu Yil Yuzde 100e Yakin Dustu

NFT işlem hacmi, bu yılın Ocak ayında yaptığı zirve sonrası yüzde 100’e yakın bir düşüş gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT piyasası 2021 yılının sonunda zirve yapmıştı ve en rahat günlerini yaşıyordu. 2022’nin ilk çeyreğinde de istikrarlı bir şekilde hareket eden NFT sektörü, Terra‘nın çöküşünün de etkisiyle birlikte baharda başlayan pazar hacmi düşüşünü sürdürüyor. Pazar lideri OpenSea’deki işlem hacimleri bu yılın en düşük seviyesinde ve pazar genelinde de büyük bir düşüş yaşanıyor.

NFT İşlem Hacmi, Ocak Zirvesinden Yüzde 97 Düştü

2022 yılı ilk çeyreğinin sonuna kadar yüksek pazar hacmiyle kendini gösteren NFT pazar hacmi, bahar aylarından itibaren düşüşe geçti. İlk çeyrek sonunda başlayan düşüş, yılın son çeyreğinde de varlığını gösteriyor.

Dune Analytics‘ten alınan verilere göre, 2022 yılının başında 17 milyar dolar olan NFT işlem hacmi, Eylül ayında 466 milyon dolara düştü. Bu rakam geçtiğimiz dönemlerde 600 milyon dolar civarında seyrediyordu. Bu da düşüşün istikrarlı bir şekilde sürdüğünü gösteriyor.

nft 1 2

NFT Nedir?

Kripto para piyasasında oldukça popüler hale gelen NFT’ler ( İngilizcedeki ismiyle non-fungible token); çoğunlukla görsel olarak kullanılan ancak her dosya türünde saklananan, Blokchain adı verilen dijital defterde depolanan bir akıllı sözleşme türüdür.

Popülaritesini koruyan NFT’ler arasında ise Bored Ape yacht Club, Crypto Punks, Aziro, OtherSide gibi isimler yer alıyor.

Nasıl Yapılır, Nasıl Satın Alınır? Ve diğer birçok sorunun cevabına detaylı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x