Yükleniyor...

Nijerya Merkez Bankası Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Para Birimlerini Yasakladı

Nijerya Merkez Bankası (CBN), yerel haber yayını Peoples Gazette tarafından 5 Şubat’ta yayınlanan bir habere göre Bitcoin (BTC) ve diğer dijital para birimlerini yasakladı

njerya bitcoin

Nijerya Merkez Bankası (CBN), yerel haber yayını Peoples Gazette tarafından 5 Şubat’ta yayınlanan bir habere göre Bitcoin (BTC) ve diğer dijital para birimlerini yasakladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nijerya bankalarına, kripto para borsalarına bağlı müşterilerin hesaplarını “derhal” kapatma talimatı verildi. Ülkenin merkez bankası, Ocak 2017’de kripto para birimlerini yasaklamak için bir genelge yayınladı, ancak daha sonra sektöre yönelik oldukça orta bir yaklaşım benimsedi.

EtdxRxWXUAAr KC

Afrika kıtasının en büyük ekonomisi olan Nijerya’nın dünyanın en hızlı büyüyen kripto para birimi topluluklarından birine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Geçtiğimiz Aralık ayında, eşler arası kripto para borsası Paxful, Nijerya’nın ABD’nin arkasında ikinci en büyük küresel pazar olduğunu açıklamıştı. Ülkede toplam işlem hacmi 566 milyon doları aştı.

Dorsey Destek Vermişti

Bitcoin, ülkedeki #EndSARS hareketini desteklemişti. Bu genel yasak, muhtemelen geçen yıl ülkeyi kasıp kavuran polis vahşetine karşı #EndSARS protestosuyla ilgili.

Banka hesapları hükümet tarafından kapatılan genç ve teknoloji meraklısı Nijeryalılar, davalarını finanse etmek için büyük ölçüde Bitcoin bağışlarına güvendiler, hatta Twitter CEO’su Jack Dorsey’den de destek aldılar.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x