Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Nijerya Merkez Bankası Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Para Birimlerini Yasakladı

Nijerya Merkez Bankası Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Para Birimlerini Yasakladı

ABONE OL:google-news

Nijerya Merkez Bankası (CBN), yerel haber yayını Peoples Gazette tarafından 5 Şubat’ta yayınlanan bir habere göre Bitcoin (BTC) ve diğer dijital para birimlerini yasakladı.

Nijerya bankalarına, kripto para borsalarına bağlı müşterilerin hesaplarını “derhal” kapatma talimatı verildi. Ülkenin merkez bankası, Ocak 2017’de kripto para birimlerini yasaklamak için bir genelge yayınladı, ancak daha sonra sektöre yönelik oldukça orta bir yaklaşım benimsedi.

EtdxRxWXUAAr KC

Afrika kıtasının en büyük ekonomisi olan Nijerya’nın dünyanın en hızlı büyüyen kripto para birimi topluluklarından birine sahip olduğunu belirtmek gerekir. Geçtiğimiz Aralık ayında, eşler arası kripto para borsası Paxful, Nijerya’nın ABD’nin arkasında ikinci en büyük küresel pazar olduğunu açıklamıştı. Ülkede toplam işlem hacmi 566 milyon doları aştı.

Dorsey Destek Vermişti

Bitcoin, ülkedeki #EndSARS hareketini desteklemişti. Bu genel yasak, muhtemelen geçen yıl ülkeyi kasıp kavuran polis vahşetine karşı #EndSARS protestosuyla ilgili.

Banka hesapları hükümet tarafından kapatılan genç ve teknoloji meraklısı Nijeryalılar, davalarını finanse etmek için büyük ölçüde Bitcoin bağışlarına güvendiler, hatta Twitter CEO’su Jack Dorsey’den de destek aldılar.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar