Yükleniyor...

OKX borsasının vadeli işlemlerinde kırmızı alarm!

OKX'in vadeli işlemlerinde 45'e kadar iğneler atılan anormal fiyat hareketleri borsa kullanıcılarında panik yarattı.

Fotoram.io 9

OKX’in vadeli işlemlerinde 45’e kadar iğneler atılan anormal fiyat hareketleri borsa kullanıcılarında panik yarattı.

Kripto para borsası OKX, vadeli işlem piyasasındaki dengesizlik ile gündeme oturdu. Sabah saatlerinde boy göstermeye başlayan bu durum, özellikle de birkaç coin’in fiyat hamlesi ile duyulmaya başlandı. İlk olarak Arbitrum’da (ARB) yüzde 13,74’e kadar bir yükseliş yaşandı. Fakat diğer kripto para borsalarında bu yükseliş yüzde 6’ya yakın oldu. Olayın en kritik tarafıysa Teller (TRB) ve Storj’da (STORJ) görüldü.

Ekran Resmi 2023 09 13 11.58.45

Yüzde 45’e yakın volatilite gözlemlendi!

Diğer kripto para borsalarına göre çok daha volatil paritelere sahip olan OKX, bu konuyla ilgili yalnızca kullanıcılardan değil birçok fenomenden de eleştiri aldı. ARB’deki hareketlilik inanılmaz bir orana sahip olmasa da, TRB’de yüzde 43,70 STORJ’da ise yüzde 25,16 oranında bir çöküş kayıtlara geçti.

Ekran Resmi 2023 09 13 11.54.45

Konu hakkında X üzerinden bir gönderi yayımlayan OKX, “Piyasalarımızda bir düzensizlik tespit ettik ve sorunu birkaç dakika içinde derhal çözdük.” dedi. Müşteri hizmetleri ve çeşitli ekiplerinin konu üzerinde çalışmalara devam ettiğini belirten borsa, yaşanılan kayıpların da telafi edileeğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x