Yükleniyor...

PayPal, İrlanda’da Kripto Para Konusunda Atağa Geçti

Ödeme devi PayPal, kripto para birimlerinin benimsenmesini desteklemek için İrlanda'da küçük bir ekip oluşturmaya başladı.

paypal irlanda kripto para bitcoin

Ödeme devi PayPal, kripto para birimlerinin benimsenmesini desteklemek için İrlanda’da küçük bir ekip oluşturmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PayPal, geçen yıl Bitcoin gibi kripto para birimlerini desteklemeye başladı. Büyük ödeme firması, kullanıcılarının dijital para birimleri alıp satmasına ve bunları satın alma yapmak için kullanmasına izin vererek kripto para birimleri için önemli bir itici güç oldu.

PayPal, Dublin ve Dundalk’taki ofisleri genelinde, uyumluluk ve kara para aklama kontrolleri gibi rollerde kripto para birimi ile ilgili pozisyonlar için işe alım yapmaya başladı. Bu, ödeme devinin kripto para birimi çabalarını destekleyen PayPal’ın blok zinciri, kripto ve dijital para birimleri (BCDC) iş birimindeki rolleri içeriyor.

PayPal, Ekim 2020’de ağını dijital varlıklara açtı ve Bitcoin fiyatının keskin bir şekilde yükselmesine yardımcı oldu. Bunu, Mart ayında ABD’de kripto para birimi ticaretinin kademeli olarak kullanıma sunulması ve kripto ödeme özelliğinin tanıtılması izledi. PayPal’ın bu hafta başlarında gerçekleşen 2. çeyrek raporu sırasında CEO Dan Schulman, şirketin kripto para birimi hizmetlerini bu Ağustos ayında İngiltere’de kullanıma sunacağını açıkladı. PayPal ayrıca kripto paralarla alakalı olarak merakla beklenen para çekme özelliği üzerinde de çalışıyor.

Avrupa’nın Kripto Para Merkezi

PayPal, İrlanda’da kripto para birimi ve blockchain konusunda eleman arayan tek şirket değil. San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, geçen ay Dublin’de bir proje yapacaklarını duyurdu.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Amerika’nın en büyük bankası olan BNY Mellon da Mayıs ayında İrlanda’nın başkentinde bir kripto para birimi açtı. Aynı ay içinde, Winklevoss ikizlerinin öncülük ettiği New York merkezli Gemini borsası, Dublin’deki Avrupa üssünü kurmaya başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x