Yükleniyor...

Pepe (PEPE) Çılgınlığından Çarpıcı Veriler Geldi!

Memecoin'lere yeni bir boyut kazandıran Pepe (PEPE), güncel verileriyle piyasayı salladı.

PEPE

Memecoin’lere yeni bir boyut kazandıran Pepe (PEPE), güncel verileriyle piyasayı salladı.

Son günlerde kripto piyasasını kasıp kavuran Pepe (PEPE), güncel verileriyle hala gündemde yer ediniyor. CoinGecko’ya göre 16 Nisan’daki lansmanından sonraki iki hafta içersinde yaklaşık olarak yüzde 7.000 artan PEPE, 5 Mayıs itibariyle de 1,8 milyar dolar piyasa değerine ulaşmıştı. Diğer bir analiz şirketi Dune Analytics’in verilerine göre, PEPE’nin bu devasa yükselişi, memecoin furyasını yeniden tetikledi. İlk zamanlarında 408.000 dolar işlem hacmine sahip olan PEPE, Mayıs ayının ilk haftasında bu değeri 2,6 milyar dolara kadar çıkartmıştı.

5 Mayıs’ta ATH’ına ulaşan PEPE, bu seviyeden itibaren yüzde 30’luk bir düşüş sergiledi. Fakat buna rağmen 740 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan PEPE, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’dan (SHIB) sonraki en büyük memecoin oldu. Memecoin’lerin üçüncülük tahtında yer alan PEPE, bir şekilde popülaritesini korumaya devam ediyor.

Memecoin’ler Ne Durumda?

Yakın süreçte başlayan memecoin çılgınlığı, aslında DOGE ile sahneye çıkmıştı. Anasayfasına DOGE logosunu ekleyen Twitter, DOGE’yi dakikalar içersinde yükseltmişti. Ardından da Floki Inu’nun Binance US ve Binance’da listelenmesi, memecoin trendine tamamiyle zemin hazırlamıştı.

Son olarak da Pepe’nin (PEPE) bir anda tahta oturması, yatırımcıları bu alana teşvik etti. Kolay yoldan kazanç fırsalatlarını ön planda tutan kripto yatırımcısı, PEPE ve benzeri birçok kripto paraya yöneldi. Çok kısa sürede inanılmaz artışlar gösteren memecoin’ler, büyük bir kitle toplamayı başarmıştı.

637fdf09a6b47a540b419aafea342349

Memecoin’ler adına yayınlanan onlarca veri, yatırımcıların arasında tartışma konusu oldu. 15 Mayıs’ta yayınlanan veriler doğrultusunda en çok piyasa değerine sahip olan memecoin, 10.17 milyar dolar ile DOGE’ydi. Memecoin’lerin tarihine bakıldığında genellikle zirvede olan DOGE, bu seferde şaşırtmadı. DOGE’nin ardından 5.2 milyar dolar piyasa değeriyle FLOKI geliyor. PEPE ise yeni çıkmasına rağmen 736 milyon dolar piyasa değeriyle 3.sırayı kapmayı başardı.

İşlem hacmiyle ilgili verileri ele aldığımızda ise PEPE, tüm memecoin’lere fark attı. 437.6 milyon dolar işlem hacmine sahip olan PEPE, zirvenin sahibi konumunda. DOGE ise, 178.7 milyon dolar işlem hacmiyle ikinci sırada geliyor. Ardından gelen SHIB, 91.9 milyon dolar piyasa değeriyle 3.sırada yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner