Yükleniyor...

Peter Schiff: Bitcoin İhtişamlı Günlerini Mumla Arayacak

Altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin Moonboy'ları (radikal olmayan yatırımcılar, fan grupları) için işlerin tersine dönebileceğini söylüyor.

schiff

Altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin Moonboy’ları (radikal olmayan yatırımcılar, fan grupları) için işlerin tersine dönebileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerinden nefret ettiğini her fırsatta dile getirmekten çekinmeyen Schiff attığı tweet’te, Bitcoin için işlerin değişeceğini ve eski yüksek kazançların bir hayal olacağını söyledi.

Altın Bitcoin’i Gölgede Bırakacak

COVID-19 pandemisi sırasında altın, dijital versiyonu olarak adlandırılan Bitcoin’e  oranla çok daha iyi ilerleme kaydetti. Güçlü menkul varlık 9 Nisan’da yedi yılın en yüksek seviyesi olan 1.750 dolara yükseldi.

Bu arada, BTC bu hafta önemli düşüşler yaşadı ve bu haberin yazımı sırasında da 6.943 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Lider kripto para birimi, 12 Mart- ‘Kara Perşembe’de yaşadığı %48’lik fiyat düşüşünden bu yana, düşük seviyelerden işlem görmektedir.

Bitcoin konusunda neredeyse on yıldır yanılan Schiff için, lider kripto para biriminin son yaşadıkları kendisini oldukça mutlu etmiş gibi görünüyor. Schiff ilk düşüş çağrısını yaptığında (20 Haziran 2011) 10 bin dolar yatırım yapanlar, 31 Aralık 2019’da 4 milyon dolara sahip oldular.

İkisine De Kusur Bulmaya Gerek Yok

Schiff’in takıntılı bir biçimde Bitcoin’i eleştirmesinin nedeni, offshore bankasına bir tehdit olarak görmesi olabilir. 2014 yılında, Karayip Adalarında EuroPacific Bank’ın en hızlı gelişen sektör olduğunu söylemişti.

Schiff yine:” Bitcoin’in en hızlı gelişen ancak aynı zamanda en az düzenleme gören alan olması tesadüf olmasa gerek. Öte yandan bankalar ise çok fazla düzenleme görüyor.” dedi.

Altın ve Bitcoin sahipleri zaman zaman inatlaşmaya gitse de, iki yatırımın da ölü yatırım olmadığı konusunda hemfikirdirler. Mike Novogratz gibi salgın sırasında iki yatırımı elinde tutanlar da mevcuttur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x