Yükleniyor...

Piyasadaki Durgunluğa Rağmen Bu DeFi Token’ları Güçlü Bir Yükselişe Geçti!

Merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları, geçen haftanın en düşük seviyelerinden çok güçlü bir toparlanma geçirdi

Bu DeFi Tokenlari Guclu Bir Yukselise Gecti

Merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları, geçen haftanın en düşük seviyelerinden çok güçlü bir toparlanma geçirdi. Dün gece itibariyle, toparlanma rallisinin en yüksek noktalarında, alandaki düşük seviyelerinden %100 artan çok sayıda token vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu kazançların bir kısmı o zamandan beri geri çevrilmiş olsa da, DeFi nispeten iyi durumda. Aave (AAVE), Thorchain’in RUNE ve Synthetix’in Synthetix Network Token’ı (SNX) dahil olmak üzere bu alana ait popüler coin’ler, Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen son 24 saatte %10 arttı. Bitcoin yerel zirvelerinden 800 dolar kadar düştü ve görünüşte altınla ABD doları ile ters bir korelasyon oluşturduğu için bunu sürdürüyor.

DeFi Token’ları Güçlü Duruyor

Altcoin piyasalarında geleneksel olarak acıya neden olacak olan Bitcoin’in hızlı dalgalanması ve düşüşünden sonra bile, DeFi yükseldi. BTC son 24 saatte %2,5 düşerken, bu kripto para birimleri %1-20 oranlarında yükseliş yaşadı.

Aşağıda, DeFi ekosistemiyle ilgili kripto paralardaki bu güç eğilimini gösteren CoinMarketCap kaynaklı bir ekran görüntüsü var:

AAVE, geçen haftanın en çok kazandıran kripto para birimi olmuş gibi görünüyor. Yukarıdaki verilerin gösterdiği gibi, yalnızca son yedi günde yerel düşük seviyelerinden güçlü bir şekilde sıçrama yaparak %100 oranında artış gösterdi. DeFi token’ları, Bitcoin toparlanmaya başladığında güçlü bir düzeltmeyle karşılaştı, ancak sermaye o zamandan beri altcoinleri içerecek şekilde yayıldı.

Güçlü Temeller

Güçlü temeller, DeFi alanındaki büyümenin temelini oluşturur. Aslında, tüm DeFi sözleşmelerinde kilitlenen toplam değer, 12,7 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu, yılbaşına yakın olarak görülen 500 milyon dolarlık rakamın çok üzerinde.

DeFi alanının TVL’si, son iki ayda görülen düzeltmenin ortasında bile sürekli olarak yüksek kaldı. Bu büyük ölçüde, yatırımcıları sermayelerini havuzlarda tutmaya ve getiri elde etmek için diğer yield farming fırsatlarına zorlayan DeFi ve geleneksel piyasalardaki verim arayışından kaynaklanmaktadır.

DeFi alanındaki yenilik de hızla devam ediyor. Alandaki bazı geliştiriciler, bu alanın finans alanında sahip olduğu erişimi genişletecek uygulamalar yayınlıyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x