Yükleniyor...

Popüler Analist: “Bitcoin Yüzde 30 Düşerse Şaşırmamalıyız”

Kripto para piyasasında sıklıkla tarih tekerrür ediyor.

bitcoin yuzde 30 geri cekilme

Kripto para piyasasında sıklıkla tarih tekerrür ediyor. Dolayısıyla Bitcoin’de (BTC) yaşanacak olası bir düşüş, lider kripto paranın uzun vadeli koşusu için işe yarayabilir.

Tarihsel olarak bir boğa piyasası en az %30’luk geri çekilmeler ile karakterize edilmiştir. Kripto para trader’ı ve analisti Josh Roger’a göre, daha önceden olduğu gibi Bitcoin yakın vadede %30’luk bir düşüş yaşayabilir.

Yakında Büyük Bir Bitcoin Düzeltmesi Görülebilir

Geçtiğimiz ay istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösteren Bitcoin, bu hafta zaman zaman düşüşler yaşıyor. Lider kripto para birimi yalnızca Ekim ayı içerisinde neredeyse %30 aratarak, 31 Ekim’de 33 ayın en yüksek seviyesi olan 14.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte bu seviyeden bir ret ile karşılaşan Bitcoin’de düşüş devam etti.

Rager, daha büyük bir düzeltmenin yaşanacağına iddia ediyor. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile bilinen analist, son olarak yaptığı paylaşımda, yatırımcıların Bitcoin’de %30’luk bir düşüş beklemelerini söyledi. Geçmişte %30’luk bir geri çekilde sonrası yaşanan dokuz boğa piyasası vakasını da örnek gösterdi.

Bitcoin yazım sırasında 13.760 dolar seviyesinden işlem görüyor. %30’luk bir düzeltme yaşanması durumunda, lider kripto para tekrardan 10.000 dolar seviyesini ziyaret edebilir.

 

Kâr Almalar, Yakın Vadede Fiyatları Gerçekten Düşürebilir mi?

Rager, Bitcoin’in uzun vadeli görünümünün yükselişe geçtiğini belirtse de, kısa vadeli görünüm o kadar olumlu değil. Bitcoin’in 14.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunamaması, bazı yatırımcıların kar alma eğiliminde olduğu gösteriyor ve bu da BTC’nin fiyatında düşüşler yaşanmasına sebep oluyor.

Dahası bazı analistler Bitcoin’de teknik zayıflık belirtilerinin olduğunu ve madencilerin teslimiyetiyle beraber durumun daha da kötüleşebileceğini belirtiyorlar. Popüler analistlerden Lark Davis, karma şeritlerin madencilerin Bitcoin ağından ayrıldığını ve en son böyle bir senaryo gerçekleştiğinde lider kripto para için 2 aylık bir ayı piyasasını yaşandığını belirtti.

Kruger ve Davis’in analizi göz önüne alındığında, yakın vadede bir geri çekilme yaşanması şaşırtıcı olmayacaktır.

Kurumsal Oyuncular Bitcoin’e Akın Ediyor

Bitcoin piyasasında yer almak isteyen MicroStrategy, Square, Stone Ridge gibi kurumsal yatırımcılar doların değer kaybetme riskine karşın lider kripto para birimine akın etti.

Piyasa uzmanı Whale Panda, Bitcoin’in tekrardan tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşana kadar yeni bir altcoin sezonunun yaşanmayacağını öne sürdü.

Yakın vadede Bitcoin için bazı dezavantajlar görülse de, Bitcoin halen geleceği parlak bir yatırım aracı olarak kabul ediliyor. Bitcoin’in mevcut seviyesinde yaşanacak olası bir geri çekilme sonrası, muhtemelen düşük fiyattan Bitcoin toplamak isteyen birçok yatırımcı piyasalara dahil olacaktır. Bunun sonuncunda ise Bitcoin’de tekrar yükseliş başlayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner