Yükleniyor...

Popüler Analist, Kripto Sektörünün Eylül Ayındaki Durumunu Ele Aldı

Popüler analist, kripto sektörünün Eylül ayında nasıl bir yol çizebileceğini ele aldı.

bitcoin

Popüler analist, kripto sektörünün Eylül ayında nasıl bir yol çizebileceğini ele aldı.

Analist, Eylül ayında dijital varlıkların ne durumda olabileceğini görmek için geçmiş yıllara göz atıyor.

Popüler Analist, Eylül Ayını Analiz Etti

Popüler analist Benjamin Cowen, YouTube kanalından 766.000 takipçisine seslendi. Cowen, son 12 yılın dokuzunda, Bitcoin’in ayı kırmızı renkte bitirdiğine işaret etti:

“Geri dönüp önceki Eylül aylarına baktığımızda üçü hariç hepsinin kırmızı olduğunu görüyoruz. Yeşil biten üç ayda %2,5, %6 ve %15’lik yukarı hareket söz konusu”

Cowen, Ethereum için de tarihsel verilerin benzer bir model ortaya koyduğunu belirtti.

“Ethererum gibi başka şeylere de bakabilir ve bunların da aynı türde sonuç verip vermediğine bakabiliriz. Ortalama olarak aynı sonuçları veriyor.

Eylül ayında ETH tarafında %-12’lik bir hareket görüyorsunuz. Bu tüm Eylül aylarının kırmızı olacağı anlamına gelmez. Yeşil olan dönemler de var. Ancak tarihsel ortalamaya bakıldığında kırmızı olmasını beklersiniz.

Örneğin bu Eylül’ün yeşil olması, Eylül ayının kripto için kırmızı bir ay olma eğiliminde olduğu fikrini mutlaka ortadan kaldırmaz. Sadece bazı normlar ne olursa olsun çeşitli sapmalar görebilirsiniz”

Popüler analist, Eylül ayındaki kriptonun genel performansına bakarak tarihsel sıkıntıları göstermete devam ediyor.

“2010’dan itibaren ortalama olarak kırmızı renkte olan tek ayın Eylül olduğunu görebilirsiniz. Eylül’ün toplam varlık sınıfı için en son yeşil olduğu zaman 2015 ve 2016 yıllarıydı. Ancak Eylül’ün o kadar iyi olmadığı üst üste beş yıl geçirdik”

Buna rağmen Cowen, dijital varlık piyasasının Eylül ayını hala yeşil bitirebileceğini söyledi:

“Eylül tarihsel olarak kripto için iyi bir ay değil. Şimdi bu kesinlikle kırmızı bir ay geçirmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır böyle bir durum söz konusu değil”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner