Yükleniyor...

Yatırımcılar, Piyasalardaki Düşüşe Rağmen Kriptoya Güveniyor

Yatırımcılar, kripto para sektörünün yaşadığı büyük düşüşe rağmen kriptoya güvenmeyi sürdürüyor.

yatirimcilar kripto

Yatırımcılar, kripto para sektörünün yaşadığı büyük düşüşe rağmen kriptoya güvenmeyi sürdürüyor.

Yapılan yeni bir anket, yatırımcıların kripto varlıklara olan inançlarının sağlam olduğunu ortaya koydu.

Yatırımcılar Kriptoya Güveniyor

Bitstamp’ın 23 ülkeden 28.000 kişi üzerinde gerçekleştirdiği Crypto Pulse anketine göre, özellikle Amerika’daki yatırımcılar kripto paralara güvenmeyi sürdürüyor.

“Kanada, perakende yatırımcılar arasında kriptolara olan güvenin %50’nin altına düştüğü tek ülke oldu. Amerika kıtasındaki diğer tüm ülkelerde, kriptoya olan güven %68’in üzerinde yer alıyor. Brezilya’da bu oran %77, Şili’de %69 ve Meksika’Da ise %70 oranında.

ABD’de kriptoya olan güven %61’den %73’e yükseldi”

Avrupa ve Asya Pasifikte’te de yatırımcılar kripto paraya olan güvenini sürdürüyor. Avrupa’da güven %54’ten %52’ye düşerken, Asya Pasifik’teki kurumsal yatırımcıların %66’sı müşterilerine dijital varlıkları tavsiye edeceklerini ifade etti.

Anket, kripto piyasalarının toplamda 900 milyar doların altına düştüğü bir ortamda, güven açısından bir sıkıntı yaşamadığını ortaya koyuyor.

“Aşağı yönlü piyasa eğilimine rağmen, sonuçlar kriptoya olan güvenin sarsılmaz bir biçimde devam ettiğini gösteriyor. Dünya çapında kriptoyu güvenilir bulan perakende yatırımcıların yüzdesi, ilk çeyrekte %67’den 2. çeyrekte %65’e düştü. Kurumsal yatırımcılar arasında da %70’ten %67’e düştü.

İlk çeyrekte ayı piyasasına girildiği düşünüldüğünde, bu endüstri için ilham verici bir sağlamlığı gösteriyor. Bazı bölgelerde kriptoya olan güven biraz düşmüş olsa da, yatırımcılar bu dönemi kripto hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için kullanıyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner