Yükleniyor...

Stablecoin İşlem Hacmi, Ağustos Ayında %33 Arttı

Stablecoin işlem hacmi, Ağustos ayında büyük bir yükseliş yaşayarak %33 oranında artış gösterdi.

stablecoin

Stablecoin işlem hacmi, Ağustos ayında büyük bir yükseliş yaşayarak %33 oranında artış gösterdi.

Stablecoin’lerin toplam işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 866,2 milyar doları gördü.

Stablecoin İşlem Hacmi ATH’ye Ulaştı

The Block Research’e göre stablecoin hacmi 866,2 milyar dolar seviyesine çıkarak yeni bir ATH seviyesi belirledi. Geçtiğimiz ayki hacim 655,2 milyar dolar seviyesinde yer alıyordu. Bu da %33’lük bir artışa işaret ediyor.

Stablecoin hacmindeki bu yükseliş, muhtemelen ABD Hazinesi’nin Tornado Cash yaptırımıyla ilişkili durumda.

Tornado Cash, kullanıcıların işlem ayrıntılarını gizlemelerine olanak tanıyan bir kripto karıştırma hizmetidir. ABD Hazine Bakanlığı, Ağustos ayında Tornado Cash’e yaptırım uyguladığını açıkladı ve ilişkili 44 Ethereum ve USDC cüzdanını Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar (SDN) listesine dahil etti.

Hazine, bilgisayar korsanlarının Tornado Cash kullanarak kara para akladığını öne sürerek böyle bir karar aldı. Hazine yetkilisi, bunun Tornado Cash’e karşı son eylem olmayacağını ifade etti.

Yaptırımlarla birlikte DAI, USDC ve USDT’de olan işlem hacimleri önemli ölçüde arttı. Diğer tüm stablecoin’lerin işlem hacmi ise azaldı. Bunun yine en önemli sebebi Tornado Cash olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner