Yükleniyor...

Popüler Stratejist Tone Vays: “Bitcoin’de (BTC) Hedefim Artık 50 Bin Dolar”

Deneyimli trader ve kripto para stratejisti Tone Vays artık bir Bitcoin ayısı değil.

Populer Stratejist Tone Vays Bitcoinde BTC Artik Hedefim 50 Bin Dolar

Deneyimli trader ve kripto para stratejisti Tone Vays artık bir Bitcoin ayısı değil.

Trading the Markets‘in son bölümünde Vays, BTC’nin 50.000 dolara doğru ilerlediğini ve uzun vadeli bir boğa koşusunu tetikleyebilecek katalizörleri listelediğini söyledi.

“Bence en büyük faktör, Mart ayındaki büyük çöküştü. Bu çöküş, bu yıl Bitcoin’in nihayet sıfırlanması için beklediğim bir şeydi…

Bitcoin’deki büyük bir dibe batma ihtimalinin birçok insanı nasıl korkuttuğunu bahsetmiyorum bile. Şu anda hükümetler durmaksızın para basıyor çünkü kendilerine karşı isyan istemiyorlar, ancak bundan sonra hükümetlerin iflas edeceği aşikar ve düzenin işlemeye devam etmesi için insanları çok daha ağır bir şekilde vergilendirecekler.”

Vays, BTC’nin önümüzdeki yıl 50.000 dolara yükseleceğine inandığını söylüyor.

Mart ayındaki büyük geri çekilmeden bu yana, Bitcoin %140’ın üzerinde değer kazandı. Öncesinde 4.000 doların biraz altına düşen varlık, ardından 5 aylık bir boğa koşusu için toparlandı. Vays yatırımcıların artık Bitcoin, altın veya S&P 500 olsun; riske dayalı varlıklar için büyük bir iştaha sahip olduklarını söylüyor çünkü ABD trilyonlarca para bastığı için “hükümetlerin bastıkları dışında herhangi bir şey” insanların gözüne çekici görünüyor.

Vays, Bitcoin’i güvenli bir varlık olarak sınıflandırdığını ve teknoloji çözümleri sağlayıcısı MicroStrategy’nin 250 milyon dolarlık BTC yatırımının, mevcut iklim göz önüne alındığında şirketin en iyi sermaye kullanımı olduğunu söylüyor.

Düşüş Tahminleri de Var

Popüler bir kripto para analisti, yatırımcıları Bitcoin ve Ethereum’un kısa vadeli beklentileri hakkında uyarıyor. Credible Crypto’ya göre Bitcoin, bu ay birkaç kez 12.000 dolara dokunduğu için kritik bir dönüm noktasında.

Bitcoin ve Ethereum Kritik Kavşakta

Analist, lider kripto paranın 11.800 doların üzerinde kalamaması durumunda önemli bir düzeltmenin muhtemel olduğunu söylüyor. Credible Crypto’ya göre BTC, bu seviyenin altına düşerse, sonraki destek seviyelerinin 11.660 dolar, 11.100 dolar ve 10.560 dolar olduğunu söylüyor. Analist düşüncelerini şu şekilde aktarıyor:

“Bu seviye kapanış bazında kaybedilirse, piyasanın geri kalanı da darbe alacaktır. Mevcut konumlar konusunda dikkatli olun. Hiçbir kripto para bu düşüşten kaçamaz.”

Analist, Ethereum ve Kyber Network’ün de yaklaşan bir geri çekilme belirtileri gösterdiğini söylüyor.

“Tahtada gözükenleri görmezden gelemem. Bu haftanın başlarında ETH ve KNC gibi paralarda düşüşler beklediğimi söyledim. Bu düşüşler sürüyor, ancak düşüş hedeflerine henüz ulaşılmadı. Pozisyonlarımın büyük bir kısmından kar elde ettim, sanırım önümüzdeki günlerde daha da düşük seviyeler göreceğiz.”

XRP Ralliye Hazırlanıyor

Credible Crypto, Bitcoin fiyatındaki önemli bir düşüşün kripto para piyasasında genel olarak olumsuz bir etkisi olacağını söylese de, XRP ve COMP’un önümüzdeki haftalarda ve aylarda en çok tercih ettiği iki seçenek olduğunu söylüyor.

Stratejist, yatırımcıların düşüş eğiliminde olan XRP için alışılmadık derecede yüksek ilgi gösterdiklerini söylüyor. Analist bu ilgiyi, XRP’nin bir dip oluşturduğunu ve kalkışa hazır olduğunu gösteren bir karşı gösterge olarak görüyor.

Bitcoin’e İlgi Duymayanlar Var mı?

Bitcoin’in 12 bin doların üzerindeki rallisine rağmen, Google aramaları artmıyor. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, yeni bir tweet’inde Bitcoin’e (BTC) olan eleştirilerini yine açığa çıkardı ve burada “büyük bir çabaya” rağmen Bitcoin’e olan ilginin çok düşük kaldığını iddia etti.

Schiff, son saldırısıyla dünyanın en büyük kripto para biriminin yalnızca balinalar ve fiyat spekülatörleri tarafından yönlendirildiği şeklindeki tartışmalı teorisini haklı çıkarmayı hedefliyor:

“Bitcoin taraftarları, Bitcoin’e olan ilginin artmakta olduğu konusunda ısrar ediyor. Yine de gerçekler farklı bir hikaye anlatıyor. Bitcoin’i pompalamak için harcanan büyük çabaya rağmen, ilgi hala 2019 zirvesinin altında ve 2017’de ulaşılan zirveye bile yakın değil. Altın ise yeni zirvelere çıkıyor.”

Bitcoin Aramaları Azalıyor

Schiff, tezini kanıtlamak için, en çok yapılan arama sorgularının popülerliğini ölçen web sitesi Google Trends tarafından sağlanan verileri kullandı. Aşağıdaki grafik, Bitcoin’e olan ilginin, BTC’nin şu anki yaşam boyu en yüksek seviyesine ulaştığı Aralık 2017’nin çok altında olduğunu gösteriyor.

Bunun tam tersine altın, ilk kez 2 bin doları kırdıktan kısa bir süre sonra arama ilgisi açısından yeni zirvelere çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x