Yükleniyor...

Ripple, 120 Ülkeye Daha Açılacak

Blockchain devi Ripple, 120 ülkeye genişlemesini sağlayacak büyük bir KOBİ ödeme platformuyla bir ortaklık duyurdu.

ripple 120 ülkeye yayılacak scaled

Blockchain devi Ripple, 120 ülkeye genişlemesini sağlayacak büyük bir KOBİ ödeme platformuyla bir ortaklık duyurdu.

Ripple, web sitesinde, Ripplenet’e platformlarını ekleyerek işlem hızlarını büyük ölçüde artıracak ve maliyetlerini azaltacak olan Malezya sınır ötesi ödeme hizmeti MoneyMatch ile ortaklığını açıklayan bir makale yayınladı. Bu sınır ötesi ödeme şirketi, küçük ve orta ölçekli işletmelerle (KOBİ) birlikte çalışmakta ve hem müşterileri için işlem maliyetini azaltmak hem de hızlarını artırmak istemekte. Ripple da bunu sağlıyor. MoneyMatch CEO’su Adrian Yap, daha önce Malezya’daki bankalarla ilgilenen büyük finans kurumlarında çalıştı. Ona göre, bankalar, katılımcıları için maliyetli olan FX işlemlerinden yüksek kar elde ediyorlar. Yap, şu ifadeleri kullandı:

“RippleNet’e katıldıktan sonra, aniden tüm dünyadaki finansal kurumlar ve ödeme sağlayıcıları için güvenilir bir ortak olduk. RippleNet ortaklarıyla çalışmak, maliyetlerimizi yüzde 40’a kadar azaltmamızı sağladı ve en az iki gün süren işlemler yerine, ödemeleri birkaç saat içinde tamamladık.”

Önemli Bir Platform Olacak

Ripple’ın web sitesindeki makale, Ripple’ın MoneyMatch aracılığıyla yüz yirmiden fazla ülkeye yayılmasından bahsediyor: “MoneyMatch, dünya çapında 120’den fazla ülkeye daha ucuz ve daha hızlı ödeme yapmak için Ripple ile ortaklık kurdu.”

Fintechnews’in bir makalesinde de şu ifadeler yer alıyor: “MoneyMatch ayrıca Stellar blockchain ile de bir ortaklık imzaladı ve gelecekte Stellar iş ortaklarıyla entegre olacak ve MoneyMatch çok bloklu etkin bir sınır ötesi FinTech platformuna dönüşecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner