Yükleniyor...

Ripple’ın 200 Milyon Dolar Yatırım Alması Sonrası XRP Yükselişe Geçti!

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, C serisi finansman turunda 200 milyon dolar topladı.

Ripple

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, C serisi finansman turunda 200 milyon dolar topladı. Yatırım turu, yatırım şirketi Tetragon’un liderliğinde, SBI Holdings ile Route 66 Ventures’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ripple, elde ettiği 200 milyon dolarlık sermayeyle XRP ve XRP Ledger’ın benimsemesini artırmak ve küresel çapta genişlemesini hızlandırmayı planlıyor. XRP’nin ihraççısı şirketin C serisi finansman turuyla aldığı 200 milyon dolarlık yatırımla beraber 10 milyar dolar değerlemeye ulaştığı belirtiliyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın paraya ihtiyacı olmadığını belirterek, fonların bilanço esnekliği sağlayacağını söyledi. Şu anda Ripple’ın dünya çapında 300’ün üzerinde müşterisi bulunuyor. Fortune’a konuşan Garlinghouse, 2020’de şirketin müşteri tabanının yüzde 30, yüzde 40 oranında büyümesini ve işlem hacminin de yüzde 600’ün üzerinde artmasını beklediğini ifade etti.

Ripple’ın yatırım aldığı haberinin ardından XRP’nin fiyatı hafif de olsa yükseldi. En büyük ikinci altcoin’in fiyatı bu haberin hazırlandığı sırada 0,19 dolar seviyesinde işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x