Ripple CTO’su XRP ve iPhone’u Karşılaştırdı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple CTO’su XRP ve iPhone’u Karşılaştırdı

Ripple'ın CTO'su David Schwartz, iPhone ve XRP arasında paralellikler çizdi.

Ripple CTO’su XRP ve iPhone’u Karşılaştırdı

Ripple‘ın CTO’su David Schwartz, iPhone ve XRP arasında paralellikler çizdi. Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, en son attığı tweet’lerde üçüncü büyük kripto para birimi olan XRP’yi şirkete para vermek istemediğinizi kanıtlamak için bir iPhone ile karşılaştırdı. Schwartz, insanların, belirli bir ürünün avantajlarından yararlanabildikleri sürece, başka kimler için değer yarattıklarıyla da ilgilenmediklerini belirtti. Schwartz, telefonun sağladığı faydaların yeterli olmadığını düşünürse bir iPhone satın almaktan kaçınacağını bir örnek vererek daha basit hale getirdi.

Schwartz, şu ifadeleri kullandı: “Bu gerçekten sadece iki seçenek bırakır: 1) Sadece azınlık sahibi olduğunuz bazı jetonlarda değer yaratın, başkası için değer yaratmak için çalışın. 2) Kendi jetonunuzu oluşturun, kimsenin 1’den dolayı değer yaratmak istemeyeceği çoğunluğa sahipsiniz. Gerçek şu ki, hiç kimse gerçekten başka kimin için değer yarattıklarını umursamıyor. Bir şeyin kendilerine sağlayabileceği özellik ve avantajları önemsiyorlar. Sırf Apple hissedarlarının para kazanmasını istemiyorum diye iPhone’dan kaçınmam. Kimin para kazandığını neden bu kadar önemsiyorum?”

Satış Tartışmaları Arttırıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schwartz kısa süre önce Ripple’ın gelecekteki gelişimi için fon toplamak amacıyla ICO başlattığını iddia eden XRP muhalifleriyle bir tartışmaya katıldı. Schwartz, yatırımcıların artık şirketin ekosistemini zenginleştirmek ve token’ın değerinin arttığını görmek için kripto para birimini satın almadığına inanıyor.

Ripple girişim kapitalistleri ve melek yatırımcılar tarafından finanse ediliyor ve Schwartz’ın ifadesiyle tartışmalı XRP satışlarının tutarları “ihmal edilebilir”. Bu kelimenin anlambilimi tartışmalı bir şekilde tartışılabilir, çünkü şimdi 250 milyon dolarlık bir fonlama turundan sonra 10 milyar dolar değerinde olan blockchain monoliti, iki yıldan beri 1.2 milyar dolardan fazla XRP sattı. Schwartz, token’ın Eylül 2019’da dağıtımından endişe ettiğini açıkça belirttikten sonra XRP’yi savundu.

XRP vs Apple / Mantıklı mı?

XRP ve Apple arasındaki karşılaştırma rastgele görünse de Schwartz, XRP yatırımcılarının fiyat spekülasyonlarından başka nedenlerle de jeton aldıklarını vurgulamak istedi. Bu açıklama, Ripple CEO’su Brag Garlinghouse tarafından sadece gerçek kullanım durumlarına sahip kripto para birimlerinin hayatta kalacağı iddia edilmesi, tüm dijital varlıkların yüzde 99’unun sonunda sıfıra gideceğini söylemesini yinelemiş sayılır. XRP, hızlı sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan parlak bir kripto para birimidir, ancak yıkıcı gücünü bir iPhone ile karşılaştırmak biraz abartı. Birçok eleştirmen, bunun şirket için bir gelir akışı oluşturması amaçlanan yasadışı bir güvenlik olduğuna inanıyor.

Ekonomist Alex Krüger, XRP’de görev alırken “işe yaramaz ürünler” satmanın yasadışı olmadığını söylemişti.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x