Ripple davasında gelişme: XRP atağa kalktı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple davasında gelişme: XRP atağa kalktı!

Ripple ve SEC arasındaki davada yaşanan gelişme sonucunda XRP fiyatında yükseliş yaşandı.

xrp ripple fiyat

Ripple ve SEC arasındaki davada yaşanan gelişme sonucunda XRP fiyatında yükseliş yaşandı.

Ripple ve SEC arasında adeta çorap söküğüne dönen davada bir yeni gelişme daha yaşandı. BTCHaber’in yapmış olduğu habere göre, Davanın hakimi Analisa Torres, SEC’in temyiz talebine yaptığı itirazı reddetti. Bu sonuç ile birlikte, davada Ripple tarafının eli daha fazla güçlenmiş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dava hakiminin verdiği bu karar, XRP tarafında yükselişe yol açtı. XRP 0,5112 dolar seviyesinden 0,5479 dolara kadar yükseldi. Analistler, XRP’nin kısa sürede 0,70 dolara gelebileceğini öne sürdü.

Ripple davada öne çıktı, XRP yükseldi!

Ripple ve SEC davasına bakan hakim Analisa Torres, Ripple lehine bir karar verdi. Torres, SEC’in temyiz talebine yaptığı itirazı kabul etmedi. Davanın olağan akışında işlemesi ve 2024 yılının yoğun geçmesi planlanıyor. Tüm bu süreçler arasında, Ripple lehine çıkan kararlar ile şirketin eli güçlenmeye devam ediyor.

XRP tarafında dava etkisiyle yaşanan yükseliş, bugün de devam ediyor. 0,50 dolar üzerinde kalıcılık sağlayan XRP’de, haber etkisi 0,5479 doları getirdi. Ancak XRP, yaşadığı düzeltmeyle birlikte 0,5320 dolar civarına geriledi.

Ripple XRP

XRP’nin boğa koşusuna başlayıp başlamayacağı merak edilirken, kripto piyasasında da genel anlamda kırmızılık hakim durumda. Bitcoin’in 1.000 dolarlık geri çekilmesi, altcoin’lerde yüzde 10’a yakın düşüşleri meydana getirdi. XRP, düşüşün olduğu dönemde, gerçekleştirdiği yükseliş ile gündeme geldi.

XRP’nin yükselişini sürdürebilmesi için 0,54 doların üzerinde kalıcılık sağlaması gerekebilir. Bu durum, 17 Ağustos’ta gerçekleşen kıyamet düşüşünden sonra geri çıkış anlamı taşıyor. XRP için sonraki direnç bölgesi ise 0,59 dolar seviyesi olabilir. Bu noktanın kırılması zor olduğu ve ayıların 0,59 doları sağlam bir şekilde savunacağı öngörülüyor. Ancak XRP, bu direnci de aşarsa 0,6350 dolardaki zorlu bölgeye yükselebilir. 0,6350 dolar, XRP’nin 0,70 dolara sürdüreceği yolculuktaki en kritik virajlardan birisi olacaktır.

XRP’de yaşanabilecek geri çekilme, 0,52 dolar bölgesindeki destek noktasını çalıştırabilir. Bu destek noktasının çalışmaması ve fiyatın daha da aşağı düşmesi halinde, 0,4988 dolar bölgesi büyük önem taşıyor. Haziran’daki fiyat bölgesiyle kesişim halinde olan bu destek noktasının da kırılması, XRP için majör destek olan 0,4750 doları ön plana çıkarabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x