Yükleniyor...

Ripple Düşüşü Dikkat Çekiyor: XRP Satın Alma Bölgesine Girebilir!

Ripple (XRP), Bitcoin'e göre daha kötü bir performans gösteriyor.

Ripple Düşüşü Dikkat Çekiyor XRP Satın Alma Bölgesine Girebilir

Ripple (XRP), Bitcoin’e göre daha kötü bir performans gösteriyor. Ripple düşmeye devam ederse, yakında uygun bir satın alma bölgesine girebilir. Şu an itibariyle, XRP/USD üzerinde ayıların hakim olduğu görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in (BTC) 10.000 doların üzerine atılım yapması beklenirken azda olsa korkutan bir düzeltme ile 9.500 dolara kadar düştü. Çoğu altcoinler BTC’yi takip ettiğinden, aynı darbeye maruz kaldılar. Ripple için ise durum biraz daha ciddi.

Ripple %4,75 oranında düşerken, BTC yaklaşık %3 düştü. Ancak bu düşüş, XRP/USD’yi kademeli olarak olumlu bir yatırım alanına girmeye zorladı ve XRP yatırım fırsatı olarak yatırımcılara daha cazip gözüktüğü için kayıplarını büyük oranda toparladı.

Teknikler XRP İçin Düşüş Eğilimine İşaret Ediyor

XRP/USD için saatlik grafik - Kaynak: TradingView.com

  • Ara sıra boğa belirtisi göstermesine rağmen, Ripple bir süredir düşüş bölgesinde.
  • Ripple, 20 dönemlik Üstel Hareketli Ortalamanın hemen altında olan 0,20142 dolar seviyesine kadar düştü. Bu bölge sert bir direniş görevini üstlenmektedir.
  • Bu seviyeyi kırarsa XRP, 0,19802 dolar seviyesinde iyi bir destek seviyesi bulacaktır.

XRP İçin Ticaret Stratejileri

XRP yazım sırasında 0,2019 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Yatırımcılar XRP’de ‘short’ pozisyonuna girme şansını yakalayabilirler. Ripple 20 dönemlik EMA’dan geri tepmeye başlar ve düşmeye başlarsa, bu ticaretin giriş noktası olacaktır. Bu nedenle, giriş 0,202 dolar civarında olabilir ve hedef olarak 0,199 dolar ve 0,19802 dolar cazip görünüyor.

Yatırımcılar Bitcoin’i de yakından takip etmelidir. Bilindiği gibi BTC fiyatlarında ani bir artış olması XRP/USD’yi daha da yükseltir.

Kısa Vadede Ripple (XRP) İçin Yükseliş Mümkün Mü?

Ripple, ani momentum patlamaları sergileme eğilimindedir. Bollinger Bantlarının üst spektrumuna yükselmeyi ve ulaşmayı başarırsa yükseliş fazı olabilir.

Ripple, artan hacimlerle 0,206 dolar işaretini aşarsa, 0,22 dolar işaretine yaklaşacaktır. Ancak, mevcut senaryoda, bu daha az olası gibi görünüyor.