Yükleniyor...

Ripple Eski CTO’su 231 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Cüzdanına Giriş Yapamıyor

Ripple eski CTO'su Stefan Thomas içerisinde 231 miyon dolarlık Bitcoin bulunan cüzdanına erişim sağlayamıyor.

Ripple eski CTO'su Stefan Thomas

Ripple eski CTO’su Stefan Thomas içerisinde 231 miyon dolarlık Bitcoin bulunan cüzdanına erişim sağlayamıyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), en popüler kripto para girişimlerinden biri olan Ripple Labs’e dava açmıştı. Ripple Labs’inki kadar büyük olmasa da şirketin eski CTO’su Stefan Thomas da önemli sayılabilecek bir sorunla boğuşuyor. Thomas, içerisinde yaklaşık çeyrek milyar dolarlık Bitcoin bulunan cüzdanına erişim sağlayamıyor.

The New York Times’ta yer alan habere göre Ripple eski CTO’su Stefan Thomas, içerisinde 231 milyon dolar değerinde 7.002 BTC bulunan IronKey isimli donanım cüzdanına, şifresini unutması nedeniyle erişim sağlayamıyor. Bu noktada 8 başarısız giriş denemesi yapan Stefan Thomas’ın cüzdanının şifresini bulabilmek için sadece iki deneme hakkı kaldı.

Finansal hizmetlerden yoksun olan kişilere kendi bankaları olma fırsatı tanıması Bitcoin’in en büyük avantajlarından biri. Ancak bu avantaj, bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Çünkü Bitcoin’le para, tamamen kişinin kendi kontrolü altında. Bu ayrıcalık çok büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Zira cüzdanınızın şifresini unutur veya hack’lenirseniz iletişime geçebileceğiniz üçüncü bir taraf bulunmuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x