Yükleniyor...

Ripple, RippleNet Müşterilerine Kredi Sunmak İstiyor

Ripple, RippleNet müşterilerine sunulacak bir kredi ürünü yaratacak ve piyasaya sürecek birini arıyor.

ripplenet kredi sunacak

Ripple, RippleNet müşterilerine sunulacak bir kredi ürünü yaratacak ve piyasaya sürecek birini arıyor. San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, RippleNet ağının üyeleri için bir kredi ürünü sunmayı planlıyor. Kısa süre önce yayınlanan bir iş ilanına göre, şirket bu amaca hizmet edecek deneyimli bir ürün yönetimi direktörü arıyor.

Yeni Ürüne Öncülük

Ripple, yeni projesini geliştirmek için, şirketin güçlü müşterileri ile işbirliği yapabilen ‘güçlü liderlik becerilerine’ sahip birine ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Ripple en az beş yıllık ürün yönetimi deneyimi olan ve borç verme insersiyonu ve çıktılarını (ölçeklendirme, fiyatlandırma, düzenleme gereksinimleri vb.) bilen bir kişi arıyor.

Yeni işe alınacak kişi, ‘işlevsel bir kredi teklifinin’ başlatılmasından ve uygun şekilde yürütülmesinden doğrudan sorumlu olacak. Yüksek profilli tekliflere odaklanan popüler iş bulma sitesi Ladders’e göre, aday yılda 250.000 dolara kadar para kazanabilecek.

Yeni İş Alanları

Şubat ayında şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ı e-ticaret devi Amazon ile karşılaştırarak diğer endüstri dallarına girebileceğini söylemişti. RippleNet ağı 2019 yılında 300 müşteriyi aştı ve bu da blockchain ödeme devi için en güçlü yıl oldu.