Yükleniyor...

Ripple: SEC Davası, XRP Sahiplerinin 15 Milyar Dolar Zarar Etmesine Yol Açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz günlerde Ripple Labs aleyhindeki şikayetinde değişiklik yapmıştı.

ripple sec davasi xrp sahiplerinin 15 milyar dolar zarar etmesine yol acti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz günlerde Ripple Labs aleyhindeki şikayetinde değişiklik yapmıştı. Ripple ise şimdi resmi bir yanıt vererek, SEC’nin Bitcoin ve Ethereum’u muaf tutarak XRP’yi hedef aldığını öne sürdü.

Ripple’a göre XRP, “daha iyi bir Bitcoin” olacak şekilde tasarlandı. Şirket, XRP’nin XRPL’deki kontrolün daha dağıtık olması nedeniyle Bitcoin’den daha güvenli olduğunu söylüyor.

Ripple’ın yanıtı, XRP sahiplerinin SEC davasından bu yana yaşadığı zararı da gözler önüne seriyor. Ripple, SEC’nin bu şikayetinin XRP sahiplerine büyük zarar verdiğini, XRP’nin değerini önemli ölçüde düşürdüğünü ve çok sayıda kripto para platformun XRP işlemlerini durdurmasına neden olduğunu söyledi. Ripple, SEC’nin “korumak istediği” kişilere 15 milyar dolardan fazla zarar verdiğini savundu.

Şirket, bu 100 sayfalık belgede SEC’yi belirtilen birkaç öğeyi yanlış nitelendirmekle suçladı. Bunlardan biri de, dava sürecinin en başından beri Ripple’ın vurguladığı “XRP satışlarının XRP pazarının önemli bir bölümünü oluşturduğu” iddiası. Ripple’a göre bu satışlar, neredeyse tüm dönemlerde toplam XRP işlem hacminin %0.4’ünden azını oluşturdu.

Ripple’ın avukatı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“SEC’nin kendilerinden rehberlik talep eden ve XRP işlemlerinin federal menkul kıymet yasalarına dahil olabileceği hakkında bilgilendirme yapmadığı büyük XRP piyasa katılımcıları ile yaptığı toplantılar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Ripple (XRP), yayın saati itibariyle 0.4578 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner