Yükleniyor...

Robert Kiyosaki Takipçilerinden Bitcoin Satın Almalarını İstedi

Uluslararası alanda en çok satan kitaplar arasında yer alan "Zengin Baba, Yoksul Baba" kitabının yazarı ve ünlü iş adamı Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada takipçilerinden altın, gümüş ve Bitcoin almalarını istedi.

robert kiyosaki bitcoin icin alim firsati dogdu aciklamasi

Uluslararası alanda en çok satan kitaplar arasında yer alan “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı ve ünlü iş adamı Robert Kiyosaki, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada takipçilerinden altın, gümüş ve Bitcoin almalarını istedi.

Kiyosaki yaptığı açıklamada, ABD’nin en büyük alışveriş merkezi olan Wall of America’nın 1.4 milyar dolarlık ödemesini yapamadığına dikkat çekti. Şirket ise yaşanan bu durumun pandemi süreci ile doğrudan ilgili olduğunu savunuyor. Ünlü alış veriş merkezi Haziran ayına kadar kapılarını ziyaretçilerine açamayacak.

Diğer bir yandan Uluslararası Para Fonu (IMF) küresel borcun bu yıl sonuna kadar 66 milyar dolara yükseleceğini öngördü. IMF yaptığı açıklamada büyük buhran zamanından itibaren yaşanan en zorlu ekonomik süreç içerisinde olduğumuza dikkat çekti.

Koronavirüs salgının devam ettiği süre boyunca geleneksel borsaların düşüşe geçeceğini ve şirketlerin büyük darbeler alacağını belirten Kiyosaki, bu sebepten dolayı geleneksel piyasanın değerli metalleri gümüş ve altına diğer bir yandan da dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’e yatırım yapılması tavsiyesinde bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner