Yükleniyor...

Robinhood SEC Tarafından Mahkemeye Çağırıldı

Robinhood, kripto eylemleri sebebiyle SEC tarafından mahkemeye çağırıldığını açıkladı.

sec

Robinhood, kripto eylemleri sebebiyle SEC tarafından mahkemeye çağırıldığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto sektörü üzerine olan baskısı gün geçtikçe artıyor. SEC bu sefer de Robinhood‘u kripto faaliyetleri sebebiyle mahkemeye çağırdı.

SEC, Robinhood’u Kripto Eylemleri Sebebiyle Mahkemeye Çağırdı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto sektörünün geçirdiği kabus gibi bir yılın ardından sektör üzerine baskı kurmaya devam ediyor. SEC, Robinhood’u mahkemeye çağırdı.

Robinhood Markets Inc., düzenleyicinin firmanın kripto para işini soruşturması nedeniyle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından mahkemeye çağrıldığını söyledi.

robinhood kripto paralar icin yeni ozelligini kullanima sundu

Menlo Park, California merkezli Robinhood yaptığı bir açıklamada komisyonculuğun Aralık ayında kripto para birimi listeleri ve kripto para saklamayla ilgili mahkeme celbini aldığını söyledi. Soruşturma, kripto borsası FTX’in iflas başvurusunda bulunmasından kısa bir süre sonra geldi ve bir düzenleyici eylem dalgasını tetikledi.

Kripto para sektörü 2022 yılını deyim yerinde kabus gibi geçirdi. Yılın başlarında Luna çöküşünün ardından birçok köklü firmanın iflası art arda geldi. Geçirdiğimiz yılın ardından düzenleme sesleri de arttı. Bununla birlikte SEC’in de sektör üzerine kurduğu baskı arttı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x