Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Rusya Ekonomi Bakanı BTC'nin "Sabun Köpüğü" Olduğunu Söyledi

Rusya Ekonomi Bakanı BTC’nin “Sabun Köpüğü” Olduğunu Söyledi

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Bitcoin’den (BTC) yatırımcıların zararına neden olan bir “sabun köpüğü” olarak bahsetti.

Bakan Maksim Oreshkin, Bitcoin’in (BTC) maliyetinin dramatik bir şekilde düştüğünü ve kripto paranın Aralık 2017’de 20.000 dolara yükseldiğini hatırlattı, “Bitcoin’in fiyatı 20.000 dolara yükseldi ve şimdi 4.000 dolardan daha düşük olduğu için çok basit bir şey söyleceğim: Bitcoin kendisi bir sabun köpüğü, söndü, bu oldu.” dedi.

Ancak Oreshkin, yatırımcıların büyük kayıplar yaşamasına rağmen, kripto para birimlerinin teknoloji inovasyonuna yansımalarının olumlu olduğunu söyledi. Bakan, birçok yatırım projesinin iş için iyi olan Blockchain gibi yeni teknolojiler endüstrisine yapıldığını belirtti.

Bu ayın başlarında Rus Devlet Duma Komitesi Mali Piyasası Başkanı, ülkenin “arka planda bir dijital alanda” Rus rublesiyle tam eşdeğer olacak bir devlet destekli stablecoin çıkarmayı düşündüğünü söyledi.

Bu yaz Nobel Ödülü’nü kazanan ekonomist Paul Krugman, kripto paralarla ilgili şüphelerini ifade etti ve çöküşün yaşanmasının gerçek bir olasılık olduğunu belirtti.

Rusya’nın kripto para mevzuatı Ocak 2018’den bu yana birkaç kez ertelenmesinden dolayı hala belirsizliğini koruyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti