Yükleniyor...

Rusya, Uluslararası Ödemeler İçin Stablecoin’ler Üzerinde Çalışıyor

Rusya Maliye Bakanlığı, uluslararası ödemeler için stablecoin platformları üzerinde çalışıyor.

rusya

Rusya Maliye Bakanlığı, uluslararası ödemeler için stablecoin platformları üzerinde çalışıyor.

Rus devlet medyasına göre Rusya Maliye Bakanlığı, ABD doları ve avro cinsinden uluslararası ödemelerden kaçınmak için yönünü stablecoin’lere çevirdi.

Rusya, Stablecoin’ler Üzerinde Yoğunlaşıyor

Rus devletine ait haber kuruluşu olan Tass’ın haberine göre, Rusya Maliye Bakanlığı stablecoin platformları üzerinde çalışmaya başladı. Maliye bakan yardımcısı Aleksey Moiseyev, yapılan bir konferansta şu ifadeleri kullandı:

“Dolar veya avro kullanmadan iki yeni taraflı platformlar oluşturmak için bazı ülkelerle çalışıyoruz. Stablecoin’ler değeri tüm taraflar tarafından anlaşılan ve bilinen altın gibi varlıklara bağlanabilir”

Rusya, Ukrayna’ya savaş açtığı günden beri ABD ve Avrupa’dan gelen yaptırımlarla mücadele etmeyi sürdürüyor. Ukrayna işgalinin ardından Rusya, ABD ve AB hükümetleri tarafından SWIFT sisteminden çıkarılmıştı.

Rusya, hidrokarbon ihracatında ruble ve yuan’ın rolünü artırmak ve rubleyi dijitalleştirmek için birçok konuyu aktif olarak araştırıyor. Ülke bugüne kadar sınırlı başarılar elde etti.

Moiseyev, geçtiğimiz gün yaptığı bir başka açıklamada da kripto paralarla ödeme yapmanın bir zorunluluk olduğunu ifade etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner