Sahte madencilik adresine 4,5 milyon dolar gönderildi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Sahte madencilik adresine 4,5 milyon dolar gönderildi!

Onchain verilerine göre, ilk olarak Kraken borsasına aktarılan 4,5 milyon dolar, daha sonrasında dolandırıcılara ait bir kripto cüzdanına gönderildi.

hırsız

Onchain verilerine göre, ilk olarak Kraken borsasına aktarılan 4,5 milyon dolar, daha sonrasında dolandırıcılara ait bir kripto cüzdanına gönderildi.

Etherscan’in yayımlamış olduğu rapor ışığında, Kraken cüzdanından 4,46 milyon dolarlık Tether (USDT) çekildi. Daha sonrasında bu miktar, “ACa7” ile biten bir adrese gönderildi. Blockchain güvenlik firması PeckShield, cüzdan adresin dolandırıcılara ait olduğunu belirtti. Başka bir blockchain platformu olan Scam Sniffer, 20 Eylül’de fonların “sahte Coinone kripto madenciliği borsasına” bağlı bir adrese gönderildiğini öne sürdü.

Dolandırıcılar, toplamda 337 milyon dolar ele geçirdi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dune Analytics panosuna bağlanan Scam Sniffer, bu saldırı sisteminde dolandırıcıların 21.953 kişinin kripto cüzdanına erişim sağlayıp, toplamda 337,1 milyon USDT çaldığını ortaya koydu. Global Anti-Scam organizasyonu,  bu  tür onay madenciliği dolandırıcılığının genellikle mağdurları kripto para cüzdanlarından sınırsız para çekme yetkisi vermeleri için kandırdığını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkili isimler, dolandırıcılığın nasıl gerçekleştiğini şöyle anlattı:

“Kendi kendine saklamalı bir kripto cüzdanı oluşturduğunuzda şifreleme yoluyla korunan bir “özel anahtar elde edersiniz. Ancak dolandırıcıların temel şifrelerine ihtiyacı yok. Madencilik havuzu adına oluşturulmuş sahte web sitesie giriş yaptığınızda, gerekli bilgiler dolandırıcıların eline direkt olarak düşüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x