Sam Bankman-Fried'ın erken tahliye talebi reddedildi • Coinkolik
Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried’ın erken tahliye talebi reddedildi

Yargıçlar, eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'ın hapisten erken tahliye talebini reddetti.

sam bankman friedin

Yargıçlar, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın hapisten erken tahliye talebini reddetti. Kararda ayrıca SBF’nin konuşmasının “tanık değiştirme” anlamına geldiği vurgulandı.

“Uzun vadede uygulanabilir değil”

Amerika Birleşik Devletleri İkinci Daire Temyiz Mahkemesi’nden üç yargıçlı bir heyet, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried erken tahliye talebini reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

21 Eylül tarihli bir kararla, Yargıçlar John Walker Jr., Denny Chin ve William Nardini, SBF’nin ekibinin büyük ölçüde “Birinci Değişiklik” gerekçesiyle savunduğu erken tahliye talebini reddetti. Kararda, SBF’nin ceza davasına bakan Yargıç Lewis Kaplan’ın Bankman-Fried’in konuşmasının tanık değiştirme anlamına geldiğine “doğru bir şekilde karar verdiği” belirtildi.

AFP 333A2DR.jpg

Kararda, “Kayıtlar, bölge mahkemesinin, Bankman-Fried’in zaman içinde bölge mahkemesinin tahliye koşullarını defalarca sıkılaştırmasını gerektiren davranışları da dahil olmak üzere, ilgili tüm faktörleri kapsamlı bir şekilde değerlendirdiğini göstermektedir.” ifadeleri yer alırken, bölge mahkemesinin SBF’nin basınla iletişimini sınırlayan bir emir çıkarmayı düşündüğünü, ancak bunun uzun vadede uygulanabilir bir çözüm olmadığı sonucuna varıldığı bildirildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x