Tether Almanlarla masada: Yapay zekaya stratejik yatırım • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether Almanlarla masada: Yapay zekaya stratejik yatırım

Tether, yapay zeka girişimlerini desteklemek için Alman kripto para madencisi Northern Data Group'a yatırım yaptı.

tether 2

Tether, yapay zeka girişimlerini desteklemek için Alman kripto para madencisi Northern Data Group’a yatırım yaptı. Yatırımın yapay zeka, eşler arası iletişim ve veri depolama çözümleri dahil olmak üzere yeni ortaya çıkan teknolojik iş birliklerini desteklemeyi amaçladığı belirtildi.

Çıkan haberleri yalanladı

Tether, Tether grup şirketi Damoon aracılığıyla Northern Data’ya yapılan stratejik yatırımın “gelişmekte olan teknolojiyi destekleme kararlılığını” göstermeyi amaçladığını belirtti ve yapay zeka, eşler arası iletişim, yapay zeka gibi iş birliklerine değindi. Şirket, Forbes’un 420 milyon dolarlık yatırıma ilişkin haberini ise yalanladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Öte yandan Northern Data, Temmuz ayında Tether ile Damoon’u satın almak için bir anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Şirketin teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino ise yatırımı “yeni teknolojik sınırlara doğru yeni bir girişim” olarak nitelendirdi.

Tether, yatırımın “rezervlerinden ayrı” olduğunu ve müşteri fonlarını etkilemeyeceğini iddia etti. Firma daha önce, rezervleri konusunda tam olarak şeffaf olmadığı yönündeki suçlamaların ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal işlemle karşı karşıya kalmıştı; bu da milyonlarca dolarlık para cezasına ve USDT’nin desteğine ilişkin rapor sunma emrine yol açmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x