Yükleniyor...

Yapay zeka furyası: 2 saatte büyük vurgun yaptı!

Yapay zeka furyasını fırsata çeviren bir yatırımcı, Nvidia adıyla çıkarılan bir shitcoin'de 51 dolarını 10,8 bin dolara dönüştürdü.

yapay zeka kazanç

Yapay zeka furyasını fırsata çeviren bir yatırımcı, Nvidia adıyla çıkarılan bir shitcoin’de 51 dolarını 10,8 bin dolara dönüştürdü.

Son dönemde kripto para piyasasında yapay zeka rüzgarı esiyor. OpenAI’nin Sora isimli yapay zeka girişimi, yeni bir trend’i başlattı. Teknolojik anlamda gelişen yapay zeka, kripto sektörünü de hareketlendirdi.

Yapay zeka kategorisinde yer alan kripto projelerinde yükselişler görüldü. Render (RNDR), son 24 saatte yüzde 20’lik yükselişe imza attı. Piyasada yapay zeka furyasının yer edinmesi, fırsatçıları da harekete geçirdi. Bir trader, dikkat çeken kazanca imza attı.

trader solana yapay zeka

İçerden bilgi mi? Yoksa ekip satışı mı?

Fırsatçı bir trader, Solana ağında piyasaya sürülen Nvidia isimli shitcoin’e 0,5 SOL (51 dolar) yatırım yaptı. Trader, shitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte elindeki varlıkları 106,5 SOL (10,8 bin dolar) karşılığında sattı. Trader, yalnızca 2 saatte 210 katı kazanç elde etti.

Trader, NVDA isimli shitcoin’e hızlı bir şekilde yatırım yaptı. NVDA alım satıma açıldıktan 10 dakika sonra alım yapan trader, token’ın ponzi şeması olduğunu düşündürttü. Bu shitcoin, Nvidia’nın resmi logosunu da kullanıyor. Bu nedenle dolandırıcılık girişimi olabileceği düşünülüyor.

Trader’ın ise ekipten birisi olduğu veya inside trade (içerden bilgi alım satımı) gerçekleştirdiği iddia edildi. Lookonchain’in “İnanılmaz” başlığıyla paylaştığı bu kazanç, kripto yatırımcılarının tepkisini çekti. Bir kullanıcı, cüzdanın ekibe ait olduğunu ve token piyasaya çıktığında alım yaparak fiyatı yükselttiklerini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner