Yükleniyor...

Sberbank, DeFi Platformunu Tanıtmaya Hazırlanıyor

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, Mayıs ayına kadar merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunu piyasaya sürecek.

sberbank defi

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, Mayıs ayına kadar merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunu piyasaya sürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rus haber ajansı Interfax’ın yayımladığı habere göre, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, DeFi platformu için hazırlık yapıyor. Platformun, başlangıçta Ethereum ağına dayanacağı ve kullanıcıların MetaMask aracılığıyla platforma erişebileceği ifade edildi. Ayrıca, Sberbank’ın blockchain ürün müdürü, DeFi’nin bir gün geleneksel bankacılık hizmetlerinin yerini alacağına inanıyor.

“DeFi, Bankacılık Hizmetlerinin Yerini Alabilir”

Sberbank’ın blockchain laboratuvarı Ürün Direktörü Konstantin Klimenko, bankanın DeFi ağının Mart ayında açık teste dönüşecek olan, kapalı bir beta sürümünde çalıştığını söyledi. 

World Economic Forum’da konuşan Klimenko, DeFi’nin gelecekte geleneksel bankacılık hizmetlerinin yerini alabileceğini belirtti. Bu gelişme, Sberbank’ın kripto ile ilk ilgilenişi değil. Banka, geçen Mart ayında Rusya Merkez Bankasından dijital varlıkları ihraç ve takas etmek için bir lisans almıştı. Ayrıca banka, bundan birkaç ay önce Rusya’nın ilk blokzincir borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürmüştü. 

Avrupa’da da şubeleri bulunan Sberbank’a Rusya Merkez Bankası tarafından verilen bu lisans, batı ülkelerinin yaptırımlarının etkisini azaltmaya çalışan banka için yeni bir fırsat kapısı olarak görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x