Yükleniyor...
Sponsored

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Sektörünün Düzenlenmesi İçin Yürütme Yetkisinin Kullanılabileceğini Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı (SEC) Gary Gensler, kurumun kripto sektörünü düzenlemek için yürütme yetkisini kullanabileceğini söyledi.

gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı (SEC) Gary Gensler, kurumun kripto sektörünü düzenlemek için yürütme yetkisini kullanabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gensler, kripto hizmet sağlayıcı şirketler söz konusu olduğunda, halkın yatırımcı korumaya yönelik hamlelerden faydalanacağını belirtti.

Stablecoin’lerden de söz eden Gensler, bunların ticaret ve kredi platformlarında yerleşim token’ları olarak kullanıldığını dile getirdi. Gensler, stablecoin’leri bir kez daha poker fişlerine benzetti.

Gensler, stablecoin’leri para piyasası fonlarına benzediğini vurgulayarak halkın bu tür token’lara para yatırarak gelir elde edebildiğini kaydetti.

“Kongere’nin finansal istikrarı sağlamak için ağırlığını koyması uygun olabilir”

Gensler, kripto paraların bir çoğunun kayıt dışı menkul kıymet olduğuna dair açıklamaları hatırlatıldığında “Kamudan para topluyorsanız ve halk bu ortak girişim çabalarına dayalı olarak kar beklentisine giriyorsa bu bir menkul kıymettir” ifadelerini kullandı.

Gensler, varlığa dayalı menkul kıymetler ile hisse senedi teklifleri arasında fark olduğunu ve bu nedenle açıklamaların farklı olabileceğini söyledi. SEC, kripto sektöründe yer alan isimleri, düzenleyicilerle diyaloğa çağırdı.

Gensler, kripto kredi platformlarındaki krizleri de ele aldı ve yatırımcıları fahiş gelirler konusunda uyardı.

“Eğer gerçek olamayacak kadar iyiyse, orada çok fazla risk olabilir”

Zor durumdaki kredi platformu Celsius, geçtiğimiz gün resmen iflas başvurusunda bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x