Yükleniyor...

SEC, Elon Musk’ın Mahkeme Kararlarını İhlal Ettiğini Söylüyor

The Wall Street Journal'in haberine göre SEC, 2019 ve 2020 yıllarında Elon Musk'ın mahkeme kararını ihlal ettiğini raporlarında belirtti.

musk

The Wall Street Journal’in haberine göre SEC, 2019 ve 2020 yıllarında Elon Musk’ın mahkeme kararını ihlal ettiğini raporlarında belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, Elon Musk ile 2018 yılında yaptığı anlaşmanın ardından Tesla şirketinin Elon Musk’ı takip etmeyi bıraktığını ifade etti.

The Wall Street Journal tarafından elde edilen kayıtlara göre, Tesla şirketinin avukatlarının, Elon Musk’ın Twitter kullanımını denetlemeleri ve onaylamaları gerekiyordu. Düzenleyicinin iddiasına göre mahkeme emri iki kere ihlal edildi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 2018 yılında Elon Musk’ın piyasa manipülasyonu yaptığı iddia ederek dava açmıştı. Tesla ve Elon Musk 20’şer milyon dolar ödeyerek SEC ile anlaşma sağlamıştı. Ayrıca Musk, sosyal medya açıklamalarının Tesla avukatları tarafından denetlenmesini de kabul etmişti.

2019 ve 2020 yıllarında Tesla’ya gönderilen yazışmalarda ise SEC’in avukatları, yapılan bu anlaşmaya uyulmadığını ifade etti.

SEC, Mayıs 2020’de Tesla’ya şirketin “Bay Musk tarafından tekrarlanan ihlallere rağmen bu prosedürleri ve kontrolleri uygulamakta başarısız olduğunu” söyledi. San Francisco’daki ofisinde kıdemli bir SEC yetkilisi tarafından imzalanan mektupta, “Tesla, mahkemenin emriyle gerekli olan görevlerinden feragat etti.” ifadeleri yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x