Yükleniyor...

SEC’in Yeni Başkanı Resmen Duyuruldu!

ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı

sec

ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gensler, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı ve kripto para birimi alanını yakından inceleyen bir Wall Street emektarı olarak biliniyor. Gensler, ayrıca Biden’ın finansal politika çalışmalarını denetleyen geçiş ekibinin bir parçası oldu.

Ne Olmuştu?

Eski SEC başkanı Jay Clayton, 23 Aralık’ta görevinden ayrıldı ve Elad Roisman geçici olarak Başkan Donald Trump tarafından SEC başkan vekili olarak tercih edildi. Coindesk’in haberine göre Biden son olarak SEC Başkanlığı için Gary Gensler’ı atadı.

Biden, Obama yönetimi sırasında 2009’dan 2014’e kadar Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nu yöneten Gary Gensler’ı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başkanlık edecek adayı olacağını söylemişti. Başkan seçilen Biden, “Bu yorulmak bilmeyen kamu görevlileri, daha iyi bir yapı inşa etmek için gündemimizin önemli bir parçası olacak ve anlamlı bir değişiklik yapmaya ve ülkemizi ilerletmeye yardımcı olacaklarından eminim” ifadelerini kullandı.

Gensler Kimdir?

Gensler, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun başkanıydı ve Obama Yönetimi’nin 2008 mali krizinin ardından Wall Street düzenlemelerini elden geçirmesi sırasında 400 trilyon dolarlık takas piyasasını çevreleyen kuralların yenilenmesine yardımcı olmuştu. Gensler ayrıca Goldman Sachs’ın kıdemli bir üyesidir ve yatırım bankasının Birleşme ve Satın Alma departmanını yönetmiştir.

Şu anda MIT’de bir profesör ve son zamanlarda Biden geçiş ekibine ajans inceleme çalışmalarında yardımcı oldu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x