Senatörden net kripto düzenlemesi çağrısı • Coinkolik
Yükleniyor...

Senatörden net kripto düzenlemesi çağrısı

Senatör Cythia Lummis, Ripple davasında özet kararın açıklanmasından sonra net kripto düzenlemeleri için çağrıda bulundu.

xrp

Senatör Cythia Lummis, Ripple davasında özet kararın açıklanmasından sonra net kripto düzenlemeleri için çağrıda bulundu.

ABD’de geçtiğimiz günlerde Ripple davasında özet karar yayımlandı. Bununla birlikte kesin düzenleme sesleri de yükselmeye başladı.

Ripple kararı sonrası düzenleme sesleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis, Ripple‘ın XRP’siyle ilgili yakın tarihli bir mahkeme kararının önemine dikkat çekerek, Kongre’nin kripto para birimleri için kapsamlı ve net bir düzenleyici çerçeve oluşturma ihtiyacını vurguladı. Lummis, bu kararın, tüketicilerin korunmasına odaklanan kapsamlı bir kripto çerçevesi sağlama ihtiyacını güçlendirdiğini belirtti.

Wyoming Senatörü ve Bitcoin savunucusu olan Lummis, yatırımcıları korumak ve kripto para endüstrisinde inovasyonu teşvik etmek için şeffaf bir kripto para birimi çerçevesinin önemini vurguladı. Ayrıca, yatırımların menkul kıymet olarak kabul edilip edilmediğini değerlendirmek için kullanılan Howey testinin önemini vurguladı. Lummis-Gillibrand tasarısı olarak bilinen Sorumlu Mali İnovasyon Yasası’na da atıfta bulundu. Bu yasa tasarısı, dijital varlıklar için netlik sağlamayı ve düzenleyici yönergeleri Howey testiyle uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor.

Jeremy Hogan XRP icin Emsal Davayi Isaret Etti

Lummis’in Kongre’nin eyleme geçmesi çağrısı, Ripple Labs ile SEC arasındaki yasal anlaşmazlığın geniş sonuçları göz önüne alındığında önemli bir değer taşıyor. Bu davanın sonucu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlıklar için düzenleyici ortamı şekillendiren bir emsal olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x