Ripple CEO'su SEC'e çıkıştı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ripple CEO’su SEC’e çıkıştı

Ripple CEO'su bir röportajında SEC'i zorba olmakla eleştirdi.

ripple ceosu

Ripple CEO’su bir röportajında SEC’i zorba olmakla eleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Ripple ile SEC arasındaki davada özet karar açıklanmasının ardından CEO Brad Garlinghouse bir röportaj verdi. Bloomberg TV’ye konuşan Ripple CEO’su SEC’i zorbalıkla eleştirdi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’i zorba olmakla eleştirdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’i bir “zorba” olarak nitelendirdi. SEC, geçtiğimiz yıl boyunca sektöre baskı yaparak yatırımcıları koruma misyonu doğrultusunda yaptırımlarını artırdı.

Brad Garlinghouse, Ripple Labs ile devam eden yasal anlaşmazlıkta bir zafer elde etmelerinin ardından SEC’i “zorba” olarak nitelendirdi. Ripple, bir federal yargıcın XRP satışlarının bir kısmının menkul kıymet arzı tanımını tam olarak karşılamadığına karar vermesinin ardından Perşembe günü zafer kazandı. Bu karardan sonra XRP’nin değeri yüzde 85’e kadar arttı ve borsalar XRP’yi yeniden listelemeye başladı.

xrp analiz

Garlinghouse, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, “SEC’in bir kabadayı olduğunu ve uygun bir savunma yapamayan zayıf oyuncuların peşine düştüğünü düşünüyorum” dedi. SEC, Ripple’ı 2020 yılında XRP satışları yoluyla yasadışı bir şekilde 1,3 milyar dolar toplamakla suçlamıştı. Bir yargıç, görünüşe göre XRP’nin ikincil piyasada satıldığında bir menkul kıymet olmadığına ancak kurumsal yatırımcılara satıldığında bir menkul kıymet olacağına karar verdi.

SEC ve Ripple hala hakimin kararına itiraz edebilirler. Garlinghouse, Bloomberg’e SEC’in temyiz başvurusunun yıllar sürebileceğini söyledi. “Mahkeme SEC ile Howey testinin kripto işlemlerinin menkul kıymetler analizini yönettiği konusunda hemfikirdi ve Ripple’ın yatırım sözleşmesini neyin oluşturduğuna dair uydurma testini reddetti, bunun yerine Howey ve sonraki davaların çeşitli maddi ve maddi olmayan varlıklara hükmettiğini vurguladı” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x