ABD'li kripto girişimleri daha çok yatırım alıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’li kripto girişimleri daha çok yatırım alıyor

Yapılan bir araştırmanın raporu ABD'nin kripto karnesini gözler önüne serdi.

abd yapay zeka

Yapılan bir araştırmanın raporu ABD‘nin kripto karnesini gözler önüne serdi.

Rapor, ABD’deki kripto girişimlerinin aldığı yatırımdan sektörün ilerlemiş olma durumuna kadar her şeyi kapsadı. Yapılan çalışma sonuçları topluluk ile paylaşıldı.

ABD’nin kripto karnesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD merkezli kripto girişimleri, kripto endüstrisine yapılan risk sermayesi yatırımlarının yüzde 45’ini çekiyor. Rapora göre, ABD’deki düzenleyici incelemelere rağmen, kripto firmaları yenilik yapmaya devam ediyor ve sermaye yatırımlarının büyük bir kısmı ABD’li kripto işletmelerine yönlendiriliyor. Bu, Birleşik Krallık (yüzde 7,7), Singapur (yüzde 5,7) ve Güney Kore (yüzde 5,4) gibi diğer ülkeleri takip ediyor.

Ancak raporda, kripto ve Blockchain girişimlerine yapılan sermaye yatırımlarının çeyrekten çeyreğe düştüğü belirtiliyor. 2023’ün ikinci çeyreğinde 720 milyon dolarlık yatırım toplandığı ifade edilse de, bu, COVID-19 salgınının başladığı 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana en düşük seviyeyi temsil ediyor.

abd enflasyon aciklandi

Raporda ayrıca, “Web3 kategorisinde” yer alan şirketlerin daha fazla işlem yaptığı, “ticaret kategorisinde” yer alan şirketlerin ise daha fazla sermaye topladığı belirtiliyor.

Bu haberler, SEC’in son zamanlarda bazı ABD kripto firmalarına karşı eylemler başlatmasıyla çakışıyor. Ripple’a karşı açılan dava da XRP’nin bir menkul kıymet olarak kabul edildiği ve perakende satışlar için bir menkul kıymet olmadığı yönünde kısmi bir kararla sonuçlandı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise SEC’in ABD’deki yeniliği ve kripto para birimi endüstrisini “öldürmeye çalıştığına” inandığını ifade etmişti.

Bu gelişmeler, kripto sektöründe düzenleyici belirsizliklerin devam ettiğini ve kripto firmalarının hala düzenleyici baskılarla karşı karşıya olduğunu göstermektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x